100-LETNICA RADA ČOTAR
ponedeljek, 20 november 2017

V ponedeljek, 20.11.2017 smo se z veseljem odzvali vabilu na praznovanje 100. rojstnega dne, ki ga je doživela Frančiška Čotar (Rada), mati našega, žal že pokojnega, dolgoletnega mentorja mladine, Borisa Čotarja. Veselo praznovanje so ji pripravili delavci Doma Upokojencev Gradišče, kjer prebiva zadnja leta. Ob prisotnosti prijateljev, sorodnikov, sostanovalcev in predstavnikov društev iz Dornberka ji je voščilo izrekel direktor doma, Silvano Gregorič. Ob prelepo zapetih pesmih, ki so jih zapele Žene iz Dornberka, sta ji veliko zdravja zaželela še podžupan MO Nova Gorica, Marko Tribušon in predsednik Rdečega križa iz Nove Gorice, Andrej Markočič. Seveda slavljenki vse najboljše želimo tudi člani PGD Dornberk.

RISALI SO TUDI UČENCI IN OTROCI OŠ IN VRTCA BRANIK
ponedeljek, 20 november 2017

V ponedeljek, 20.11.2017 smo odšli v Osnovno šolo Branik, kjer so učiteljice in vzgojiteljice pripravile manjšo razstavo slik, ki so jih otroci vrtca in učenci šole narisali v času trajanja likovnega natečaja z delovnim naslovom »Ko se nesreča zgodi, naj bodo proste poti«. Kljub temu, da OŠ Branik letos prvič sodeluje s PGD Dornberk pri tem projektu, so se otroci lepo potrudili in narisali lepe izdelke. Komisija na OŠ je izbrala najlepše, katere avtorje smo nagradili s priznanji in skromnimi darili. Nekaj pogumnih otrok je še zapelo pesem o gasilcih in si s tem prislužili skromne nagrade. Zbrane otroke je nagovoril ravnatelj Davorin Majhenič, ki je tudi pohvalil delo učencev in otrok pod budnim mentorstvom učiteljic in vzgojiteljic. Člani pa smo se še posebej zahvalili učiteljici Orjani Žvanut, ki je letos »orala ledino«.

Nekaj fotografij (foto PGD Dornberk) si lahko ogledate TUKAJ.

SREČANJE PRIJATELJSKIH DRUŠTEV V DESTERNIKU
ponedeljek, 20 november 2017

V soboto, 18.11.2017 smo se štirje člani PGD Dornberk odzvali vabilu PGD Desternik, ki je organiziral že tradicionalno srečanje prijateljskih društev. Poleg omenjenih so se srečanja udeležili tudi člani PGD Maribor Studenci, PGD Osek in PGD Formin. Letošnje srečanje je organizator popestril s predstavitvijo drugih društev, ki delujejo v občini Desternik. Po nagovoru predsednika PGD Desternik so nas s pemimi razveselile članice kulturnega društva Desternik, nakar so nam člani Turističnega društva Desternik prikazali postopek dela pri pridobivanju lana. Člani Kluba starodobnih vozil Sv. Urban pa so nam pokazali stara vozila, mopede in kolesa. V prijetnem druženju in klepetu ob dobri kapljici in jedači je čas hitro minil. Sledila je še ena »gasilska« nakar smo se poslovili z vabilom, da se drugo leto vsi srečamo v Dornberku, saj smo za organizacijo v letu 2018 zadolženi člani PGD Dornberk.

KONČAN LIKOVNI NATEČAJ
petek, 17 november 2017

Danes, 17.11.2017 smo v sodelovanju z Osnovno šolo Dornberk zaključili letošnji likovni natečaj. Delovni naslov letošnjega natečaja je bil »KO SE NESREČA ZGODI, NAJ BODO PROSTE POTI«. V mesecu oktobru so tako otroci in učenci OŠ Dornberk pod vodstvom učiteljev in vzgojiteljev ustvarjali likovna dela na to temo.  Tudi letos se nismo mogli izogniti ocenjevanju likovnih del in nam je pri tem delu priskočila na pomoč učiteljica likovne vzgoje, Anuša Blažko, za kar ji gre še posebej zahvala. Vse otroke je pohvalila in pozdravila tudi ravnateljica OŠ, Dragica Vidmar. Člani našega društva pa smo najboljšim ustvarjalcem, katere dela so tudi razstavljena v avli šole, podelili priznanje in manjše nagradice (medvedek in svinčnik »GASILEC). Nagrade smo podelili tudi na podružnični šoli v Prvačini. Še enkrat hvala vsem učencem, otrokom in delavcem šole ter vrtca.

Nekaj fotografij si lahko ogledate TUKAJ, nekaj pa jih bo še na FB strani.

SLOVESNOST LD TABOR DORNBERK BRANIK
torek, 07 november 2017

V nedeljo 5.11.2017 smo se odzvali že tradicionalnemu vabilu lovcev LD TABOR DORNBERK BRANIK, ki vsako prvo nedeljo v mesecu novembru, po končanem skupnem lovu, pripravijo krajšo slovesnost ob lovski koči na Gori, na kateri se spomnijo svojih pokojnih lovskih tovarišev. Tudi letos je slovesnost potekala ob bogatem kulturnem programu. Vse prisotne je pozdravil vodja zasavskih rogistov, ki je v krajšem govoru poudaril pomen tovarištva, zaupanja in predvsem strpnosti, ki mora kraljevati med člani lovskih družin. Z minuto molka smo počastili spomin na že umrle lovce. Po končani slovesnosti pa smo se še nekoliko zadržali v lovski koči.