Prva stran arrow Novice petek, 26 april 2024
PRVO MESTO STAREJŠIH GASILCEV
nedelja, 19 maj 2019

Nekoliko pomlajena ekipa starejših gasilcev PGD Dornberk je v petek, 17.5.2019 nastopila na memorialnem gasilskem tekmovanju Kek-Krajnik v organizaciji PGD Maribor – Pobrežje. Dobro načrtovane priprave so rezultirale z osvojenim odličnim 4. mestom. V soboto pa je ekipa nastopila na tekmovanju starejših gasilcev in gasilk za Pokal Notranjske, ki se je odvijalo v Logatcu. Kljub dežju in blatnemu terenu so naši člani zdržali, premagali vso konkurenco in osvojili 1. mesto. Domov so prinesli lep pokal. Glede na navedeno lahko pričakujemo prvo mesto na tekmovanju Gasilske zveze Goriške v gasilsko-športnih disciplinah, ki bo potekalo 25.5.2019 v Lokavcu in uvrstitev na regionalno tekmovanje.

Dve fotografiji, na eni so naši tekmovalci skupaj s tekmovalkami iz PGD Dobračeva, si lahko ogledate TUKAJ.

PREJELI DONACIJO V VIŠINI 1.000,00 EUR
petek, 17 maj 2019

V četrtek, 16.5.2019 so delavke v mercatorjevem marketu v Dornberku pripravile krajšo prireditev ob zaključku akcije »Radi delamo dobro«. V akciji zbiranja žetonov so sodelovali Društvo upokojencev Dornberk, Društvo kmečkih žena iz Dornberka in naše društvo. Največ žetonov so kupci namenili našemu društvu in sicer 5191, drugo mesto je zasedlo Društvo upokojencev in tretje mesto Društvo kmečkih žena. Mercator je nam ob zmagi izročil ček za 1.000,00 EUR, drugi dve društvi pa nagradi v višini 200,00 in 100,00 EUR. Na prireditvi je navzoče s svojim petjem pozdravil Urban Vidmar. V programu pa so sodelovali še plesalci kluba Tandem ter naše mlade članice, ki so prisotnim predstavile vajo z vedrovko. Zahvaljujemo se vsem kupcem in zaposlenim v marketu Dornberk za zaupanje in sodelovanje. Pridobljeno donacijo bomo porabili za nakup zaščitnih gasilskih čelad.

SVETA MAŠA OB GODU SVETEGA FLORJANA
ponedeljek, 06 maj 2019

Prostovoljno gasilsko društvo Dornberk je tudi letos, v počastitev goda Svetega Florjana, ki je zavetnik gasilcev, organizirala Sveto mašo. Maša je potekala v soboto, 4.5.2019 v domači cerkvi Svetega Danijela v Dornberku. Svete maše se je udeležilo večje število članov društva, kakor tudi drugih krajanov. Letos je bogoslužje, v odsotnosti domačega župnika, vodil gospod Jože Ličen iz župnije Branik. Pri izvedbi svete maše so sodelovali tudi naši člani in naš pevski zbor. Po končanem bogoslužju smo se zadržali v gasilskem domu, kjer smo odrasli okusili Tomažev pasulj, mladi člani pa pizze.

RADI DELAMO DOBRO
ponedeljek, 29 april 2019

Današnjega dne smo se tudi člani PGD Dornberk predstavili kupcem v marketu Mercator v Dornberku. Pred marketom je bil na ogled najnovejši gasilski kamion GVC 16/25.  Naša predstavitev v projektu Radi delamo dobro ki se konča z jutrišnjim dnem je potekala nekoliko drugače kot je v navadi. Kupcem smo pomagali nositi težje kupljene izdelke v avtomobile, malo smo zalili rožice in malo uredili okolico marketa. Vsekakor pa smo se na tak način zahvalili vsem kupcem in zaposlenim za podporo in dobro sodelovanje.

RADI DELAMO DOBRO
ponedeljek, 29 april 2019