Prva stran arrow Novice arrow UDELEŽBA NA MEDGENERACIJSKEM SREČANJU sreda, 24 april 2024
UDELEŽBA NA MEDGENERACIJSKEM SREČANJU
nedelja, 11 september 2016

V soboto, 10.9.2016 se je v Bohinju odvijalo 3. medgeneracijsko srečanje Gasilske zveze Slovenije, ki so se ga udeležili tudi naši člani.

Starejši gasilci našega društva so se odločili, da se tudi letos udeležijo medgeneracijskega srečanja gasilcev, ki ga je v Bohinju organizirala GZ Slovenije v sodelovanju z domačim PGD Stare Fužine. Na srečanje so se odpravili že zjutraj. Jutranjo kavico so si privoščili v Kobaridu, kjer jih je sprejel predsednik sveta severnoprimorske regije, Marijan Stres in jim zaželel srečno pot. Za tem so se ustavili še v Bovcu, kjer so si ogledali gasilski dom PGD Bovec in v sklopu njega, mini muzej. Nadaljevali so pot preko prelepe Trente in se povzpeli na Vršič, kjer pa je bilo nepregledno veliko število obiskovalcev, voznikov motornih vozil, motornih koles in kolesarjev, tako da se je bilo tam nemogoče ustaviti. Krajši počitek so si privoščili malo pod vrhom in si privoščili en paninček. Po mukotrpni vožnji za avtobusom, ki je na ovinkih skoraj izgubil oba zadnja blatnika, so le prispeli v Kranjsko Goro. Na hitro so se odpeljali v Planico, kjer so si ogledali športni park in nato odšli v Bohinj oziroma v Staro fužino, kjer je potekalo srečanje. Organizatorji srečanja so se zelo potrudili in organizirali različna zabavna tekmovanja in tekmovanje 5 gasilcev v vaji s hidrantom in vaji raznoterosti. Naši člani so se preizkusili v vseh »panogah« in se tudi odlično odrezali. Po slavnostih govorih in razglasitvi rezultatov je počasi sledil odhod domov. Naš član Pepi, si je izbral pot preko Petrovega brda ter s tem poskrbel, da ni bil nihče zaspan. Srečanja se je udeležilo preko 600 gasilcev in gasilk iz vse Slovenije, ki niso imeli slabe besede o organizatorjih.