Prva stran arrow Prva stran arrow PODPIS POGODBE O NABAVI NOVEGA VOZILA sreda, 24 april 2024
PODPIS POGODBE O NABAVI NOVEGA VOZILA
sreda, 28 februar 2018

V torek, 27.2.2018 je naše društvo v prostorih MO Nova Gorica podpisalo pogodbo s podjetjem Rosenbauer d.o.o in sicer za dobavo novega gasilskega vozila GVC 16/25, ki bo v garaži PGD Dornberk zamenjalo 30 let starega TAM-a. Na istem dogodku je pogodbo podpisalo tudi PGD Nova Gorica in sicer za nabavo GVGP-2. Glavnino sredstev za nakup obeh vozil v skupni vrednosti  639.217,69 € bo prispeva Mestna občina Nova Gorica, in sicer 550.000,00 €, preostali del pa financirata društvi iz lastnih sredstev. MO Nova Gorica bo za naše vozilo prispevala 300.000,00 EUR, sami pa bomo zagotovili 26.000,00 EUR. Pogodbo je za Rosenbauer podpisala prokuristka ga. Brigita Velše. S tem dejanjem smo zaključili 10 let star načrt Javne gasilske službe MO Nova Gorica o posodobitvi voznega parka v treh PGD v MO Nova Gorica. Podpisa smo se udeležili predsednik PGD, poveljnik PGD in namestnik poveljnika PGD Dornberk. Podpisu pogodbe je prisostvoval župan MONG Matej Arčon, ki je povedal, da je vesel, da je občina lahko zagotovila denar za dve novi vozili, saj se zaveda pomembnosti in dragocenosti dela, ki ga opravimo gasilci. Župana je spremljal Andrej Biaggio, strokovni svetovalec za zaščito in reševanje v MONG.  Denar so v proračunu zagotovili svetniki MONG na predlog mestnega svetnika in direktorja JZGRD Nova Gorica, Aleša Markočiča, ki je bil, skupaj s poveljnikom JGS MONG Simonom Vendraminom, tudi prisoten pri podpisu pogodbe.  Vsekakor je bil to za naše društvo vesel dogodek, saj bodo naši operativni gasilci bolj varni v tem vozilu, hkrati pa bodo lahko zagotavljali še boljšo požarno varnost občanom na našem požarnem okolišu. Da so bile naše želje uslišane gre zahvala svetnikom MONG in županu, ki že vsa leta skrbi za finančno poslovanje našega društva.

Nekaj fotografij (foto M.Pelikan) si lahko ogledate TUKAJ.

Naključna fotografija