Prva stran arrow Prva stran arrow REGIJSKO TEKMOVANJE V GASILSKI ORIENTACIJI petek, 26 april 2024
REGIJSKO TEKMOVANJE V GASILSKI ORIENTACIJI
nedelja, 10 junij 2018

V soboto, 9.6.2018 je na območju PGD Dornberk potekalo Tekmovanje severnoprimorske regije v gasilski orientaciji 2018. Za pripravo tekmovanja je bila zadolžena GZ Goriške, ki se je odločila, da bo tekmovanje izpeljano na našem območju. Tekmovanja se je udeležilo 66 ekip mladih gasilcev iz GZ Ajdovščina, Cerkno, Goriške, Idrija, Nova Gorica-Šempeter in Tolmin. V posameznih kategorijah je nastopilo 12 ekip pionirk, 15 ekip pionirjev, 11 ekip mladink in 16 mladincev ter 3 ekipe gasilskih pripravnic in 9 ekip gasilskih pripravnikov. Naši dve ekipi, ki sta si priborili nastop sta nastopili zelo dobro, saj je ekipa pionirjev zasedla 9 mesto, ekipa mladincev pa 4. mesto. Obe ekipi pa bi lahko dosegli 2 drugo mesto, če se jim ne bi »pripetile« kazenske točke. Po zbranih rezultatih so vse ekipe prejele priznanja, najboljše tri v vsaki kategoriji pa tudi medalje, ki so jih podelili poveljnik severnoprimorske regije Stanko Močnik, poveljnik GZ Goriške Branko Žorž, regijska predsednica komisije za delo z mladimi Anja Rupnik in predsednica komisije za delo z mladimi na GZ Goriške, Ivanka Ponikvar. Najboljši dve ekipi iz vsake kategorije pa so si priborili nastop na državnem prvenstvu.

Neskromno lahko ugotovimo, da smo tekmovanje mladih gasilcev pripravili zelo dobro, saj na izvedbo ni bilo slišati pripomb nastopajočih ali mentorjev, kljub temu, da je še ob 6.00 uri zjutraj deževalo. Upamo, da so se vsi dobro počutili v našem kraju. Iskrena zahvala gre vsem članom PGD Dornberk, ki so resno pristopili in pomagali izpeljati tekmovanje. Zahvala pa gre tudi vsem drugim, sodnikom, merilcu časov Alešu Makucu ter članom drugih PGD-jev, ki so pomagali pri sami izvedbi.

Nekaj fotografij (foto S.Justin, B.Skomina) si lahko ogledate TUKAJ.

Naključna fotografija