Prva stran arrow Prva stran arrow VAJE OPERATIVNIH GASILCEV - AVTORALLY 2018 sobota, 20 april 2024
VAJE OPERATIVNIH GASILCEV - AVTORALLY 2018
ponedeljek, 18 junij 2018

V soboto, 16.6.2018 je Gasilska zveza Goriške za vsa PGD, ki so v njeni zvezi, organizirala vaje in usposabljanje operativnih gasilcev pod delovnim imenom – Gasilski avtorally. Res je, da ime ni imelo nič skupnega z običajnimi rallyi, je pa vsaka ekipa, v kateri je bilo pet članov, z različnimi gasilskimi vozili, prevozila okoli 250 km. Naše PGD so zastopale kar tri ekipe, ki so pokazale ustrezno usposobljenost pri izvajanju različnih vaj iz gasilske tematike (postavljanje lestve, navezava orodja, uporaba motorne žage, teoretično preverjanje znanja in preverjanje znanja iz prve pomoči, navezava predmetov, spajanje sesalnega koša, izdelava gasilne pene, premagovanje ovir z dihalnimi aparati, spretnostna vožnja gasilskih vozil). Vsako PGD v GZ Goriške je pripravilo eno vajo za vse enote, ki so nastopile. Vaje letos niso bile podrobneje ocenjevane, saj namen vaje ni bilo tekmovanje, temveč pregled znanja, ki ga imajo operativni gasilci. Vsaka vaja pa je bila ocenjena z ODLIČNO, DOBRO IN SLABO. Vsekakor je bilo na koncu lepo tudi druženje z ostalimi tekmovalci iz vseh PGD. Vsi udeleženci so pohvalili GZ Goriške za organizacijo samih vaj, prepričani pa smo, da bo drugo leto še boljše in se že veselimo novih vaj in izzivov.

Nekaj fotografij (Foto člani PGD Dornberk) si lahko ogledate TUKAJ in na našem FB profilu.

Naključna fotografija