Prva stran arrow Novice arrow PODPIS LISTINE O PRIJATELJSTVU sobota, 20 april 2024
PODPIS LISTINE O PRIJATELJSTVU
torek, 10 julij 2018

V soboto, 7.7.2018 smo v prostorih PGD Korte podpisali  listino o prijateljstvu. S tem sta na slavnosten način obe društvi realizirale sklepe Upravnih odborov, da se dosedanje druženje in sodelovanje na vseh področjih gasilskih dejavnosti tudi uradno potrdi s podpisom Listine o prijateljstvu med  člani obeh društev. Sodelovanje med društvoma se je pričelo pred 10 leti, ko sta današnja poveljnika PGD Dornberk, Damjan Doplihar in PGD Korte, Zmago Glavaš skupaj končala poklicno šolo za gasilca. Njuno prijateljstvo je kmalu preraslo v prijateljsko druženje članov obeh društev in smo skupaj organizirali že veliko aktivnosti. Prav zaradi želje, da bi se to prijateljsko sodelovanje še nadaljevalo in nadgradilo, je bil na obeh straneh podan predlog, da bi to naše prijateljevanje tudi uradno obeležili. Kljub nekaterim poskusom v preteklem času, ko načrtovan podpis, zaradi drugih nenadnih nalog, ni uspel, smo tokrat izbrali pravi datum. V prostorih PGD Korte smo se zbrali člani upravnih odborov obeh društev. Pripravljeno listino, ki jo je oblikovalo PGD Korte, sta podpisala predsednik PGD Dornberk, Simon Justin in predsednik PGD Korte, Matej Kekič  ter nato še oba poveljnika. PGD Dornberk je ob tej priliki prijateljskemu društvu podarila tudi spominsko plaketo. Po svečanem delu so se člani obeh društev še dolgo v noč pustili razvajati domačemu društvu, ki je vse organiziralo, za kar se mu zahvaljujemo.

Nekaj fotografij (foto B. Skomina) si lahko ogledate TUKAJ.