Prva stran arrow Novice arrow PREVZEM NOVEGA GVC 16/25 četrtek, 25 april 2024
PREVZEM NOVEGA GVC 16/25
nedelja, 04 november 2018

V soboto, 3.11.2018 smo člani PGD Dornberk v svojo garažo pripeljali novo, sodobno vozilo GVC 16/25. Vozilo je znamke MAN oznake TGS 18.440 BL Hydrodrive, 4X4, z motorjem ki ima 324 Kw ali 441 konjskih sil. Nadgradnjo so izdelali v podjetju Rosenbauer iz Gornje Radgone. Vozilo bo zamenjalo 28 let starega TAM 190. Denarna sredstva za vozilo, v višini 320.000 EUR je v veliki večini zagotovila mestna občina Nova Gorica.

PGD Dornberk je v ta namen organizirala krajšo slovesnost pred gasilskim domom, katere so se udeležili predstavniki vseh PGD vključeni v Gasilsko zvezo Goriške, sosednja prostovoljna gasilska društva in pobrateno ter prijateljska gasilska društva, vodja izpostave URSZR v Novi Gorici, mag. Samuel Kosmač, predsednik in poveljnik Gasilske zveze Goriške Simeon Kodelja in Branko Žorž ter svetniki MO Nova Gorica. Slavnost ob prevzemu novega vozila si je ogledalo tudi več domačinov. Zbrane so nagovorili predsednik PGD Dornberk Simon Justin, predsednica KS Dornberk Štefka Susič, župan MO Nova Gorica Matej Arčon in predsednik sveta severnoprimorske regije Jožef Dakskobler. V osrednjem delu slavnosti, ki sta jo popestrila Prvačka pleh muzika in mešani pevski zbor PGD Dornberk, je župan MO Nova Gorica, gospod Matej Arčon svečano predal ključe novega vozila poveljniku PGD Dornberk, Damjanu Dopliharju, le ta pa prvemu vozniku Eriku Skomini. Po zagonu motorjev in preizkusu siren ter modrih luči, je župnik, gospod Boštjan Toplikar, blagoslovil samo vozilo ter zbrane gasilce. Po stari dobri navadi je vozilo s steklenico penine »krstil« tudi župan MO Nova Gorica. Po končani slovesnosti smo si za novo pridobitev in za srečno vožnjo nazdravili s penino Adam iz kleti Vina Dornberg. Druženje vse prisotnih pa se je za tem nadaljevalo v Zelenem gaju.

Upravni odbor se zahvaljuje vsem, ki so pri tem projektu kakorkoli pomagali z idejami, prostim časom ali kako drugače. Posebno zahvalo za trud, sodelovanje ali pomoč pa so prejeli člani delovne skupine PGD Dornberk, poveljnik Damjan Doplihar, namestnik poveljnika Božo Plahuta in Erik Skomina, predstavnik podjetja Rosenbauer, Jaka Sušnik, poveljnik CZ MO Nova Gorica Andrej Biaggio, poveljnik JGS MO Nova Gorica, Simon Vendramin, svetnik MO Nova Gorica, Aleš Markočič in župan MO Nova Gorica, Matej Arčon. Prav tako pa se upravni odbor zahvaljuje vsem za prinešena darila in za spodbudne besede in dobre želje.

Nekaj fotografij (foto člani PGD in FB MO Nova Gorica) si lahko ogledate TUKAJ.