Prva stran arrow Novice arrow OBČNI ZBOR 2019 petek, 19 april 2024
OBČNI ZBOR 2019
ponedeljek, 11 marec 2019

Z gasilsko himno in pesmijo »Vipavska dolina«, v izvedbi Moškega pevskega zbora PGD Dornberk, se je slavnostno pričel redni občni zbor PGD Dornberk. Za vodenje letošnjega občnega zbora je bila izvoljena Laura ZORN, ki je nalogo, kljub temu, da je prvič vodila občni zbor, izpeljala tako rekoč brez napake. Poročila predsednika, poveljnika, članic, veteranov, mladine in blagajnika so bila izčrpna in soglasno sprejeta, kakor tudi finančni in delovni plan za letošnje leto. Prisotnih 75 članov sta še posebej pozdravila predsednica KS Dornberk in predsednik GZ Goriške Nova Gorica, Simeon Kodelja. Društvena priznanja sta prejela Aleš Šinigoj  in Jožica Čotar za okrogla življenjska jubileja ter Jožef Harej za 26-letno vodenje in ustanovitev pevskega zbora. Priznanje in zahvala mu bosta podeljena kasneje, saj se žal ni udeležil občnega zbora. Za 10 let aktivnega dela v PGD so značko in diplomo prejeli: Rene Besednjak, Bric Alen, Bric Manuel, David Doplihar in Klara Topič. Za uspešno delo na področju gasilstva je Gasilska zveza goriška podelila štiri Priznanja Gasilske zveze III. Stopnje, ki so jih prejeli: Klemen Mravlja, Erik Mrevlje, Erik Šinigoj in Luka Šinigoj. Za 10 let operativnega dela je značko z diplomo  prejel Peter Planinšek. V čin GASILEC I so napredovali : Klemen Mravlja, Mrevlje Danijel, Jernej Rojc, Kristjan Stubelj in Luka Šinigoj.  V čin VIŠJI GASILEC I. stopnje so napredovale: Mateja Cotič, Sara Justin in Kristina Perić. V čin NIŽJI GASILSKI ČASNIK I.STOPNJE je napredoval Peter Planinšek, v čin NIŽJI GASILSKI ČASNIK II. STOPNJE pa Radoš Kavčič. Diplomo za opravljeno specialnost Nosilec izolirnega dihalnega aparata sta prejela Klemen MRAVLJA in Danijel Mrevlje. Diplomo za opravljeno specialnost oz opravljen Tečaj za tehničnega reševalca sta prejela Andrej Berce in Borut Skomina. Diplomo in značko za opravljen tečaj STROJNIK so prejeli Klemen MRAVLJA, Danijel Mrevlje , Jernej Rojc in Borut Skomina. Po končanem uradnem delu smo se z gosti iz sosednjih, prijateljskih in pobratenih PGD družili še kar nekaj časa. Kljub uspešno in lepo izpeljanemu občnemu zboru, pa ne moremo mimo dejstva, da so na njem manjkali predstavniki kar treh PGD iz GZ Goriške Nova Gorica. Občnega zbora se ni udeležil tudi vabljeni župan MO Nova Gorica, ki pa je poslal pisno opravičilo, ker se zaradi odsotnosti ni mogel udeležiti zbora in se je zahvalil za naše delo ter nam zaželel vse najboljše tudi v prihodnosti.