Prva stran arrow Novice arrow SREČANJE UO PRIJATELJSKIH DRUŠTEV - FORMIN 2019 petek, 19 april 2024
SREČANJE UO PRIJATELJSKIH DRUŠTEV - FORMIN 2019
nedelja, 13 oktober 2019

Lepo in sončno oktobrsko soboto so nekateri člani UO PGD Dornberk preživeli na območju PGD Formin, kjer je potekalo tradicionalno druženje UO prijateljskih PGD. Poleg našega društva in gostitelja se srečanja udeležujejo tudi člani UO PGD Maribor-Studenci, PGD Destrnik in PGD Osek. Tekom druženja smo si ogledali kmetijo družine Kelenc, ki se ukvarja s pridelavo zelenjave (korenček, por, zelje). Prijazna gostiteljica nam je razložila organizacijo dela na kmetiji in razkazala opremo ter hladilnico. Na kratkem sprehodu do kmetije in nazaj smo imeli dva postanka in sicer pri hišah poveljnika in predsednika PGD Formin, kjer smo se malo okrepčali. Sledile so »športne« igre, kjer rezultat ni bil najbolj pomemben, pa kljub temu se lahko pohvalimo z osvojenim 3. mestom. Ob prijetnem druženju se je ura hitro premaknila na čas odhoda, ko smo se poslovili od gostitelja in drugih udeležencev. Drugo leto pa se ponovno srečamo, tokrat v prostorih PGD Osek.