Prva stran arrow Prva stran arrow 8 ČLANOV USPEŠNO KONČALO TEČAJ ZA OPERATIVNEGA GASILCA četrtek, 25 april 2024
8 ČLANOV USPEŠNO KONČALO TEČAJ ZA OPERATIVNEGA GASILCA
nedelja, 19 december 2021

Januarja 2020 smo pričeli s tečajem za operativnega gasilca, ki ga je organizirala Gasilska zveza Goriške Nova Gorica. Vaje in predavanja smo morali prilagoditi zdravstvenim razmeram glede na Covid-19, kar je pomenilo, da več mesecev nismo izvajali aktivnosti. Vztrajnost poveljnika GZ pa je pripomogla, da smo tečaj le pripeljali do konca in smo danes opravljali zaključne izpite. Tudi danes je izpit potekal v Dornberku in sicer testiranje v PGD Dornberk, praktične vaje pa na športnem igrišču. V dopoldanskem času se je izpita udeležilo 18 članov in članic PGD Dornberk, PGD Kostanjevica na Krasu in PGD Renče-Vogrsko. V popoldanskem času pa je izpit opravljalo 16 članov iz PGD Kanal, PGD Avče, PGD Dobrovo, PGD Nova Gorica, PGD Šempeter pri Gorici, PGD Ajdovščina ter 3 zaposleni v podjetju Plastik Kanal. Tečajniki so prikazali zadovoljivo raven teoretičnega znanja in praktičnih veščin tako, da so izpit uspešno opravili. PGD Dornberk je tako »bogatejši« za 8 novih operativnih gasilcev. Čestitke vsem tečajnikom in zahvala vsem, ki so pripomogli k izvedbi tečaja.

Naključna fotografija