Prva stran arrow Novice arrow SLOVESNOT V DRAGI torek, 23 april 2024
SLOVESNOT V DRAGI
Avtor: TAJNI-k
torek, 14 september 2010
V soboto, 11.9.2010 je v Dornberku oziroma v Dragi potekala slovesnost ob odkritju spominskega obeležja v spomin na dogodke v vojni za Slovenijo. Pri organizaciji slovesnosti in urejanju prostora, na katerem stoji obeležje, so aktivno sodelovali tudi veterani vojne za Slovenijo, ki so hkrati tudi člani PGD Dornberk.

Slavnostna govornica na slovesnosti je bila ministrica za obrambo dr. Ljubica Jelušič, ki je poudarila, da so se v osamosvojitveni vojni na Goriškem skupaj organizirali pripadniki Teritorialne obrambe in takratne slovenske milice, civilisti, gasilci, člani lovskih družin ter člani občinskih, političnih in gospodarskih struktur, torej ljudje dobre volje, ki so bili prepričani, da je treba braniti našo domovino in vrednote demokracije. Vsem je ministrica izrekla zahvalo za njihov neprecenljiv prispevek k slovenski samostojnosti. Več o govoru ministrice lahko preberete tukaj

Župan Mestne občine Nova Gorica Mirko Brulc je dejal, da je v vojni za Slovenijo primorsko ljudstvo kot že tolikokrat v zgodovini stopilo skupaj.

Zbrane je nagovorila tudi predsednica Krajevne skupnosti Dornberk Štefka Susič.

Ob koncu slovesnosti so predstavniki veteranov vojne za Slovenijo in mladih zasadili lipo v čast državi Sloveniji. Na slovesnosti so poleg drugih struktur, ki jih je ministrica navedla v govoru, aktivno sodelovali tudi dornberški gasilci, ki so v najbolj kritičnih časih v osamosvojitveni vojni za Slovenijo opravili veliko nalog pri varovanju oseb in objektov ter premoženja. Potek dogodkov v Dornberku in bližnji okolici, ki so se odvijali v času prodiranja tankov proti mejnim prehodom z R Italijo, je v govoru prisotnim na slovesnosti opisal predsednik PGD Dornberk, Bogdan ŽORŽ. Nekaj foto utrinkov najdete tukaj.