Prva stran arrow Novice arrow IZBOR VINA sobota, 20 april 2024
IZBOR VINA
torek, 29 marec 2011

V nedeljo, 27. marca 2011 je v prostorih PGD Dornberk potekal izbor vina, ki ga bomo polnili v priložnostne steklenice.

Upravni odbor PGD Dornberk je na eni izmed svojih sej sprejel sklep, da bo članom in gostom ob praznovanju 100-letnice društva, v spomin  podarilo steklenico vina na kateri bo priložnostni znak društva. PGD je povabilo pridelovalce vin, da ponudijo svoja vina. Vabilu se je odzvalo 5 pridelovalcev vin iz Dornberka in okolice, ki so za izbor prispevali 10 vzorcev vina.

Da bi izbrali najboljše vino iz našega vinorodnega okoliša, smo zaprosili Davida ŠINIGOJ, Jožefa HAREJ in Jožeta ROJC, člane Evropskega reda vitezov vina – Konzulata za Slovenijo (ORDO EQUESTRIS VINI EUROPAE) in sodnike pri ocenjevanju vin, da vzorce vin ocenijo in ugotovijo, katero vino bi bilo najbolj primerno.

Po preizkušnji vseh 10 vzorcev so sodniki ugotovili, da so vsi vzorci dobri in primerni za polnjenje priložnostnih steklenic. Po okušanju so izbrali tri najboljše vzorce, ki so jih ponovno ocenili. Po tehtnem razmisleku so se odločili, da je najboljše vino v steklenici označeno s številko 9, saj ima vino višji ton barve – izrazito rumeno, z dokaj trajnim vonjem in rahlo taničnim, trajnim okusom. Izbrano vino – Rebula je last Radivoja Lisjak iz Zalošč.

PGD Dornberk se zahvaljuje vsem, ki so prispevali vzorce in še posebej imenovanim sodnikom vin.

Nekaj fotografij si lahko ogledate tukaj.