Prva stran arrow Novice arrow SREČANJE PRIJATELJSKIH PGD četrtek, 18 april 2024
SREČANJE PRIJATELJSKIH PGD
nedelja, 08 maj 2011

V soboto, 7.5.2011 je v Dornberku potekalo tradicionalno srečanje prijateljskih prostovoljnih gasilskih društev, ki ga je letos organiziralo PGD Dornberk.

Letošnjega prijateljskega srečanja so se udeležili predstavniki PGD Formin, PGD Maribor-Studenci, PGD Osek, PGD Dobračeva, PGD Desternik in člani PGD Dornberk. Gostom je dobrodošlico izrekel predsednik PGD Dornberk, Bogdan Žorž, ki je poudaril pomen neformalnega, prijateljskega druženja med prostovoljnimi gasilci. V imenu MO Nova Gorica je goste pozdravila gospa Nataša Leban, ki je sicer domačinka in svetnica v  občinskem svetu MONG. Poudarila je dobro sodelovanje med PGD Dornberk in MO Nova Gorica ter vsem prisotnim zaželela prijetno bivanje na našem območju. Goste je pozdravil tudi predsednik KS Dornberk, gospod Dušan Saksida, ki je izrazil zadovoljstvo, da se je prijateljskega srečanja v Dornberku udeležilo tako število udeležencev. V imenu gostov je gostitelje pozdravil Maks Lešnik, predstavnik PGD Studenci in se zahvalil za iskreno dobrodošlico.

Blaž Mlečnik je zaradi velikega zanimanja gostov slednjim predstavil tehnične lastnosti novega vozila za gozdne požare GVGP-2, ki ga je PGD Dornberk, s pomočjo MO Nova Gorica, kupilo in prevzelo decembra 2010.

Gostje so se po dolgi poti v prostorih PGD Dornberk najprej okrepčali s primorsko joto, nakar so odšli v Gradišče nad Prvačino, kjer so jih prisrčno sprejeli predsednik sveta KS Gradišče nad Pravčino, Boris Stubelj ter Melanija in Miro Kerševan, ki je tudi član mestnega sveta MO Nova Gorica. Gospa Melanija Kerševan je goste v tamkajšnji cerkvi, seznanila s kratko zgodovino Gradišča in jih nato skupaj s predsednikom KS popeljala po poti velikega primorskega pesnika, Simona Gregorčič, ki je deloval in živel na tem območju. Ob tem so gostje lahko izvedeli veliko zanimivih podatkov iz življenja pesnika. Goste so ob koncu ogleda gostitelji povabili v prostore tamkajšnjega kulturnega doma, kjer so jim v pokušnjo ponudili domačo »frtaljo s koromačem«. Ogled so večkrat popestrile članice gasilskega ženskega pevskega zbora iz Oseka, ki so zapele nekaj svojih pesmi.

Po skupinski fotografiji pred kulturnim domom, so vsi udeleženci odšli nazaj v Dornberk, saj smo jih organizatorji srečanja povabili, da se skupaj z domačimi člani PGD udeležijo gasilske svete maše, ki je, ob prazniku Svetega Florjana – zaščitnika gasilcev, potekala v domači cerkvi svetega Danjela. Gostje so se vabilu z veseljem odzvali.

Po končani sveti maši je sledilo prijateljsko, družabno srečanje v prostorih PGD Dornberk.

Nekaj fotoutrinkov srečanja si lahko ogledate tukaj.