Prva stran arrow Novice arrow KOMEMORACIJA 2011 četrtek, 25 april 2024
KOMEMORACIJA 2011
četrtek, 03 november 2011
31.10.2011 je PGD Dornberk organiziralo že tradicionalno spominsko komemoracijo, ki je potekala ob spomeniku umrlim gasilcem pred gasilskim domom.

Že več let zaporedoma PGD Dornberk na predvečer praznika vseh svetih organizira spominsko komemoracijo, na kateri se spomnimo vseh umrlih gasilcev.

Predsednik društva, Bogdan Žorž, je v kratkem nagovoru zbranim gasilcem in gostom poudaril, da je društvo letos praznovalo 100-letnico prve ustanovitve in 60-letnico neprekinjenega delovanja. Omenjenih jubilejev ne bi bilo brez prizadevnega in prostovoljnega dela gasilcev, ki so zaradi prostovoljne odločitve, da pomagajo pomoči potrebnim, večkrat doma same pustili svoje najbližje ne glede na čas intervencije. Omenjeno velja za sedanjo generacijo prostovoljnih gasilcev kakor tudi za vse umrle gasilce, ki so postavljali temelje današnjega društva. Prav slednjim pa velja vsa zahvala za opravljeno delo, saj je tudi zaradi njih danes društvo dobro opremljeno.

V spomin umrlim gasilcem sta dva mlada člana društva, Mateja Cotič in Andrej Berce, ob spomenik postavila žalno ikebano in prižgala svečko.

Na komemoraciji je tudi letos nastopil gasilski moški pevski zbor, ki je zbranim zapel dve pesmi.

Po končani komemoraciji so se vsi zbrani še nekaj časa zadržali v prostorih PGD, kjer so obujali spomine na pretekla leta.

Nekaj fotografij, si lahko ogledate tukaj.