Prva stran arrow Novice arrow VAJA V OŠ DORNBERK petek, 19 april 2024
VAJA V OŠ DORNBERK
sobota, 03 december 2011

25.11.2011 v dopoldanskem času sta v čajni kuhinji podružnične Osnovne šole Dornberk v Prvačini in v učilnici tehničnega pouka v OŠ Dornberk izbruhnila »požara«.

PGD Dornberk in OŠ Dornberk sva izvedla vajo gašenja in reševanja ob primeru nastanka požara v osnovni šoli in podružnici v Prvačini. Glede na scenarij vaje je najprej zagorelo v čajni kuhinji v prostorih OŠ v Prvačini. Zaposleni in otroci v podružnični šoli  so ob tem izvedli vajo evakuacije, člani PGD Dornberk pa so prezračili  prostore in iskali pogrešane osebe v zadimljenem prostoru.

Kmalu po opravljeni intervenciji je zagorelo tudi v prostorih tehničnega pouka v OŠ v Dornberku. Tudi v OŠ Dornberk so zaposleni in otroci izvedli vajo evakuacije. Člani PGD Dornberk pa so pregledali prostore, pogasili požar in reševali osebe, ki so ostale v prostorih. Ob tem so preverili brezhibnost vozil in  ostale gasilsko – reševalne opreme. Zaposleni in otroci pa so si lahko po opravljeni vaji ogledali gasilsko opremo in vozila. Posebej smo zaposlene in otroke opozarjali na nevarnost požarov v stanovanjih oziroma v domačem okolju.

Vaja je bila sicer načrtovana že v oktobru, vendar smo jo zaradi utemeljenih razlogov prestavili v mesec november. Kljub temu smo bili z izvedbo obeh vaj zadovoljni, saj večjih pomanjkljivosti ni bilo ugotovljenih.