Prva stran arrow Novice arrow VELIKA POŽARNA OGROŽENOST torek, 23 april 2024
VELIKA POŽARNA OGROŽENOST
torek, 06 marec 2012
Zaradi izredno suhega vremena na našem območju so člani PGD v zadnjem času opravili veliko intervencij pri gašenju požarov v naravnem okolju. Nazadnje smo opravili dve večji intervenciji v noči iz nedelje na ponedeljek, ko je zagorelo pri Zelenem gaju in nato na področju železnih vrat. Zaradi tega je župan  MO Nova Gorica dne 5.3.2012 razglasil veliko požarno ogroženost na območju MO Nova Gorica.

»Na podlagi 98. člena Zakona o varstvu pred naravnimi in drugimi nesrečami ( Uradni list RS, št. 64/94, zadnja sprememba Uradni list RS, št. 28/2006 ) ter 4. člena Uredbe o varstvu pred požarom v naravnem okolju ( Uradni list RS, št. 4/06 ), župan Mestne občine Nova Gorica

R A Z G L A Š Aveliko požarno ogroženost naravnega okolja, na območju Mestne občine Nova Gorica.

1.V času veljavnosti velike požarne ogroženosti je na celotnem območju Mestne občine Nova Gorica :

·         prepovedano kuriti, sežigati ali uporabljati odprti ogenj,

·         puščati ali odmetavati goreče in druge predmete ali  snovi, ki lahko povzročijo požar

Vse občane naprošamo, da se v tem suhem času odpovedo kurjenju odpadkov in drugim dejavnostim, ki bi lahko povzročila požare v naravi. Zoper kršitelje so predvidene tudi sankcije.