Prva stran arrow Novice arrow USPEL OBČNI ZBOR GASILSKE MLADINE petek, 26 april 2024
USPEL OBČNI ZBOR GASILSKE MLADINE
petek, 09 marec 2012
Današnjega popoldneva je v prostorih OŠ Dornberk potekal redni občni zbor gasilske mladine PGD Dornberk. Vabilu na občni zbor se je odzvalo kar 56 mladih članov, ki so bili tudi v letu 2011 zelo dejavni.

Občni zbor je odprl predsednik komisije za delo z mladimi Tomaž Cotič, ki je v svojem nagovoru pozdravil vse prisotne in mladim članom zaželel dobro delo. Delo mladih v letu 2011 je predstavila Mateja Cotič, ki je poudarila delo mladih pri pripravah na tekmovanja in udeležba na le teh. Pionirke so si tako priborile pravico nastopiti na državnem tekmovanju gasilske mladine, ki bo potekalo 2.6.2012 na Ptuju. Mladi so se udeležili tekmovanja v kvizu in sicer na nivoju Gasilske zveze in regije.  Starejše pionirke pa so se v letu 2011 prvič udeležile tudi tekmovanja v orientaciji, kjer so se uvrstile na regijsko tekmovanje. Drugi del dejavnosti je bilo sodelovanje na likovnem natečaju, ki je bil zaključen v mesecu oktobru ter sodelovanje mladih ob proslavi 100 letnice našega društva. Nadalje se je kar 65 mladih udeležilo 10-dnevnega poletnega tabora v Izoli. Na koncu je Mateja Cotič povedala, da se je v društvo v letu 2011 vključilo 6 novih pionirjev. Ob tem je Mateja Cotič predstavila tudi načrt dela za leto 2012. Delo mladih bo zelo podobno kot v letu 2011, bo pa nekaj več poudarka na izobraževanju in pridobivanju činov ter značk.Vse prisotne je pozdravil predsednik PGD Dornberk Bogdan Žorž, ki se je vsem še enkrat zahvalil za njihov prispevek pri praznovanju obletnice. Poudaril je, da se je tudi za mlade člane spremenila gasilska zakonodaja, ki bo že vplivala na potek volitev v volilnem letu 2013. Še posebej je izpostavil delo dosedanjega predsednika komisije za delo z mladimi, Branka Žorža in se mu je ob tej priliki še enkrat lepo zahvalil za vso opravljeno delo z mladimi.Naše mlade člane je pozdravila tudi pomočnica ravnateljice OŠ Dornberk Irena Humar Kobal, ki je poudarila veliko število mladih članov v PGD, kar je zelo pohvalno, sploh v današnjem času.  Upa da vsa energija starejših gasilcev, s katero učijo mlade člane, ne bo zaman in da bodo znali uporabiti to znanje, ko bo potrebno.Občnega zbora se je udeležil tudi predsednik GZ Goriške, Simeon Kodelja, ki je pohvalil opravljeno delo mladih v letu 2011 in vsem zaželel najboljše v letu 2012. Povedal je, da je vesel, ker vidi toliko mladih, ki bodo čez nekaj let steber prostovoljnega gasilstva. Po uradnem delu so se mladi člani ob hrani in pijači še nekaj časa družili.  Nekaj fotografij iz občnega zbora si lahko ogledate tukaj.