Prva stran arrow Novice arrow GASILSKO TEKMOVANJE GZ GORIŠKE 2012 petek, 19 april 2024
GASILSKO TEKMOVANJE GZ GORIŠKE 2012
sreda, 16 maj 2012
Gasilska zveza Goriške je v soboto, dne 12.5.2012, s pomočjo PGD Kostanjevica na Krasu, organizirala in izvedla tekmovanje GZ Goriške v gasilsko športnih disciplinah, ki je potekalo v Kostanjevici na Krasu. Kljub temu, da letošnje tekmovanje ni bilo kvalifikacijsko za regijsko in za tem državno tekmovanje, se je tekmovanja udeležilo 33 tekmovalnih ekip iz 6 društev, ki so včlanjene v GZ Goriške.

V dopoldanskem času so se med seboj pomerile ekipe pionirjev in pionirk ter mladincev in mladink. PGD Dornberk so zastopale 2 ekipi pionirjev, 2 ekipi pionirjev, 2 ekipi mladincev in 1 ekipa mladink. Vsaka ekipa je imela mentorja, ki je skrbel, da so se mladi tekmovalci v pravem času prijavili tekmovalni komisiji in jih med tekmovanjem spodbujal. Kljub temu, da je bilo veliko tekmovalcev prvič na tekmovanju so se naši mladi gasilci dobro odrezali saj so pionirji osvojili 3. in 4. mesto, pionirke so osvojile 2. in 3. mesto, mladinci 2. in 3. mesto, mladinke pa so osvojile 1. mesto.

V dopoldanskem času je nastopila tudi tekmovalna ekipa starejši gasilcev (veteranov), ki je prav tako osvojila 1. mesto, saj drugih ekip iz preostalih PGD-jev ni bilo.

V popoldanskem času je potekalo tekmovanje članic in članov. Naše društvo je zastopala ekipa članic »A«, ki je kljub manjšim napakam osvojila 1. mesto, saj je bila v tej kategoriji tudi edina tekmovalna ekipa. Tekmovanje je kljub tekmovalnosti ekip potekalo v prijateljskem vzdušju.

Da je tekmovanje potekalo v skladu s pravili so poskrbeli sodniki iz naše GZ, sosednjih GZ in iz prijateljskega društva PGD Dobračeva. Sodniki so dobro opravili svoje delo, saj je bila na njihovo delo vložena samo ena pritožba.

Vsem mentorjem gre velika zahvala za vložen trud pri izvajanju vaj tekmovalnih desetin in za dosežen uspeh na tekmovanju. Pri vsem tem ne gre spregledati, da se je tekmovanja iz PGD Dornberk udeležilo kar 80 mladih članov društva, kar je še poseben uspeh. Čestitke si zaslužijo tudi vsi tekmovalci in tekmovalke, ki so vestno prihajali na vaje in so na tekmovanju dali vse od sebe.

Ekipi pionirk, ki se bo 2.6.2012 udeležila državnega mladinskega tekmovanja, ki bo potekalo na Ptuju, pa želimo vse najboljše. Enako želimo tudi ekipi starejših gasilcev, ki se bo udeležila članskega državnega tekmovanja, ki bo potekalo v Velenju, dne 26.5.2012.

Nekaj fotografij (foto: U.Saksida in ostali člani) si lahko ogledate tukaj.