Prva stran arrow Novice arrow UDELEŽBA NA DRŽAVNEM GASILSKEM TEKMOVANJU petek, 19 april 2024
UDELEŽBA NA DRŽAVNEM GASILSKEM TEKMOVANJU
torek, 05 junij 2012
V letošnjem letu je GZ Slovenije organizirala državno člansko gasilsko tekmovanje  in državno mladinsko gasilsko tekmovanje. Na državni tekmovanji sta se iz PGD Dornberk uvrstili ekipi starejših gasilcev in pionirk.

Državno člansko tekmovanje je potekalo dne 26.5.2012 v Velenju. Ekipa naših starejših gasilcev je v močni konkurenci dosegla 36. mesto. Vse rezultate si lahko ogledate na spletni strani http://www.gasilec.net/rezultati-drzavnega-clanskega-gasilskega-tekmovanja/3# . Tekmovanje si je med drugimi ogledal Aleš Hojs, minister za obrambo, na svečanem zaključku tekmovanja ob 16. uri pa so pred uradno razglasitvijo rezultatov in podelitvijo medalj in pokalov najboljšim enotam navzočim spregovorili Bojan Kontič, župan Mestne občine Velenje, Anton Koren, predsednik Gasilske zveze Slovenije, in dr. Danilo Türk, predsednik Republike Slovenije.

Državnega mladinskega gasilskega tekmovanja se je udeležila tudi ekipa pionirk iz našega PGD, ki so si pravico nastopa priborile z dobrim nastopom na regijskem tekmovanju v letu 2011. Na nastop na državnem tekmovanju so se pionirke pripravljale z rednimi vajami in z udeležbo na tekmovanju GZ Goriške. Državno mladinsko gasilsko tekmovanje je potekalo dne 2.6.2012 na Ptuju. Pionirke so na tekmovanje odpotovale v spremstvu poveljnika Ivana Vidmarja in mentorja Dušana Rojca ter Kristine Perić. Nastop je našim pionirkam dobro uspel saj so dosegle 21. mesto od 44. nastopajočih ekip. Z malo sreče pa bi se lahko uvrstile tudi med deseterico. Pionirke in pionirji so se pomerili v vaji z vedrovko, štafeti na 400 metrov z ovirami in vaji razvrščanja. Obema ekipama in mentorjem se zahvaljujemo za požrtvovalno delo in dober nastop. Slike iz tekmovanja si lahko ogledate tukaj.