Prva stran arrow Novice arrow POLETNI TABOR GASILSKE MLADINE sreda, 24 april 2024
POLETNI TABOR GASILSKE MLADINE
ponedeljek, 27 avgust 2012
Prostovoljno gasilsko društvo Dornberk se je tudi letos odločilo organizirati 10-dnevni gasilski poletni tabor, ki ga že več let zaporedoma izvaja na tabornem prostoru v Jagodjah nad Izolo.

Starejši člani društva so že dne 30.6.2012 odšli v Jagodje, kjer so postavili večje šotore in pripravili vse potrebno za dobro počutje mlajših članov, ki so se udeležili tabora.gasilske mladine.31 pionirjev in mladincev iz PGD Dornberk se je odzvalo vabilu, ki ga je društvo poslalo vsem aktivnim mlajšim članom, ki so med letom sodelovali pri dejavnostih društva. V taboru so jim delali družbo tudi mlajši člani iz PGD Maribor – Studenci, ki jih PGD Dornberk že tradicionalno povabi na tabor. Kljub izredno toplemu vremenu so mentorji in drugi, ki so sodelovali pri izvedbi tabora, zagotovili, da so se izvedle vse načrtovane aktivnosti tako na plaži, kot v samem taboru. Mladi člani društva so v večernih urah sodelovali pri različnih organiziranih dejavnosti, kjer so krepili sodelovanje, se učili gasilskih veščin in pridobivali fizično kondicijo. Na veliko veselje udeležencev, so se aktivnosti udeleževali tudi mentorji, ki pa se pri aktivnostih namenjenih mlajšim članom, niso najbolje odrezali, zaradi česar so se slednji neznansko zabavali. Na nogometni tekmi, v kateri so se pomerili mladi iz PGD Dornberk in Maribor – Studenci, je bilo navijaško vzdušje tako kot na kaki nogometni tekmi minulega evropskega prvenstva. Udeleženci tabora so si v Kopru ogledali tudi policijski patruljni čoln, kjer so jim prijazni policisti razložili kakšne naloge opravljajo z njim.Po 10 dneh brezskrbnega uživanja so se vsi udeleženci vrnili domov zdravi, dobre volje, zadovoljni in po njihovih izjavah, sploh niso pogrešali televizije ali računalnika.

Nekaj fotografij (foto A.Berce in ostali) si lahko ogledate tukaj.

Pripravila Mateja Cotič