Prva stran arrow Novice arrow ZBOR MLADIH GASILCEV četrtek, 18 april 2024
ZBOR MLADIH GASILCEV
petek, 09 marec 2018

Društveni prostori v prvem nadstropju našega gasilskega doma so v četrtek, 8. marca ponovno oživeli. 60 mladih članov društva se je odzvalo vabilu na redni letni Zbor mladih gasilcev Prostovoljnega gasilskega društva Dornberk. V skladu z dnevnim redom so mladi predstavili svoje delo in uspehe v letu 2017, kasneje pa še načrt dela v letu 2018. Ob poslušanju poročila je bilo razvidno, da so mentorji v delo z mladimi vložili veliko dela in truda, hkrati pa znali motivirati mlade člane, da so prihajali v gasilski dom in na druge aktivnosti. Mlade gasilce je pozdravila ravnateljica OŠ Dornberk, ga. Dragica Vidmar, ki je vsem izrekla iskrene čestitke za dosežene rezultate in vsem zaželela dobro delo tudi naprej. Mladim je besede vzpodbude povedal tudi poveljnik GZ Goriške, Branko Žorž, ki je zelo pozitivno ocenil delo mladih v PGD Dornberk. Predsednik društva Simon Justin, je mladim na kratko predstavil delo društva in načrte za 2018 ter prisotnim obljubil še nadaljnjo podporo s strani vodstva društva. Mlade člane je pozdravil tudi častni poveljnik našega društva, Ivan Vidmar. Predsednik komisije za delo z mladimi, Tomaž Cotič in predsednik PGD sta na koncu najbolj prizadevnim mladim članom v letu 2017 podelila priznanja. Letos so jih prejeli Manca Berce, Teja Vodopivec, Ela Vodopivec, Ivo Kristjan Tomažič, Kristijan Rijavec, Tinkara Kovačič, Rebeka Zorn, Luka Šinigoj, Mark Šinigoj, Miha Kobal in Anej Kobal. Vsem iskrene čestitke. Poleg priznanj za prizadevno delo, sta podelila tudi 7 priznanj za osvojitev veščine »plavalec« in 18 priznanj za osvojitev veščine »bolničar«. Po uradnem delu je sledila tombola z »bogatimi« nagradami in še druženje mladih članov. Tudi tokrat gre zahvala vsem mentorjem in drugim članom, ki so pomagali pripraviti letošnji zbor mladih.

Nekaj fotografij si lahko ogledate TUKAJ, nekaj pa jih bo še na FB.