Prva stran arrow Prva stran arrow KONČANO LETOVANJE MLADIH GASILCEV torek, 16 april 2024
KONČANO LETOVANJE MLADIH GASILCEV
petek, 03 avgust 2018

Od 10.7.2018 do 20.7.218 je v Jagodjah nad Izolo potekalo že 27. tradicionalno letovanje gasilske mladine PGD Dornberk. Udeležilo se ga je več kot 47 mladih gasilcev iz našega društva, ki so se družili z vrstniki iz pobratenega PGD Maribor Studenci (23 otrok) in sosednjega PGD Selo na Vipavskem (12 otrok).  V času letovanja so se mentorji in vodstvo tabora trudili, da so mladi gasilci aktivno preživeli vse dni. Poleg kopanja in poležavanja na plaži smo si ogledali Policijsko postajo vodnikov službenih psov Koper, obiskali so nas potapljači iz JZGRD GE Nova Gorica – ki so nam pripravili celodnevno predstavitev z delavnico, kjer so se otroci lahko naučili osnov potapljanja ter tudi poskusili praktično. Ogledali smo si tudi Vojašnico slovenskih pomorščakov v Ankaranu, kjer smo spoznali njihovo poslanstvo, delo in opremo. Večeri v kampu so bili tematsko obarvani. Začeli smo s spoznavnim večerom, kjer so se otroci lahko predstavili ter tudi spoznali pravila in red kampa. Med drugim smo praznovali tudi rojstni dan in imeli pravi »pižama žur«, kulinarično delavnico, kjer smo si pripravili sladke dobrote, organizirali smo že tradicionalni nogometni turnir med vsemi tremi društvi, imeli smo tombola večer z super dobitki, ki smo jih prejeli od naših sponzorjev, prav poseben je bil tudi večer, ko smo ob taborniškem ognju na palčkah pekli hrenovke. Poleg organiziranih aktivnosti smo si prosti čas popestrili z različnimi športnimi in družabnimi igrami ter tudi prepustili domišljiji prosto pot ob izmišljanju novih iger. Smeha in dobre volje nam ni manjkalo. Spletla so se nova prijateljstva med člani vseh treh prostovoljnih društev in obudili smo nekatera stara. Mladim gasilcem so mentorji vseskozi pomagali, da so lažje osvojili vsakodnevne praktične veščine (samostojno umivanje, skrb za čistočo, pospravljanje, zavezovanje čevljev ...) ter jih pri tem tudi primerno seznanili s pomenom gasilstva. Druženje z vrstniki, medsebojna pomoč in solidarnost so bila glavna vodila letošnjega tabora, ki smo jih želeli približati tudi vsem udeležencem kampa. Imeli smo se lepo in že odštevamo dni do naslednjega letovanja.
Vodji kampa, vsem mentorjem, pomočnikom mentorjev, kuharju, hišnikom ter vsem drugim, ki so bdeli nad otroki, gre tudi letos velika zahvala, da je taborjenje tudi letos, z izjemo manjših poškodb, potekalo varno in mirno.
Nekaj fotografij si lahko ogledate na naši FB strani.

Naključna fotografija