Prva stran arrow Novice arrow TEKMOVANJE V STRELJANJU NA MLAKAH petek, 19 april 2024
TEKMOVANJE V STRELJANJU NA MLAKAH
torek, 12 marec 2019

Slovenska vojska se ob temeljnem poslanstvu in nalogah aktivno vključuje tudi v civilno okolje s sodelovanjem s civilnimi organizacijami,  zvezami in društvi, ki delujejo v javnem interesu, pri čemer si nenehno prizadeva, da z dodatnimi aktivnostmi ohranja in krepi obrambno kulturo in domovinsko zavest državljank in državljanov. V letošnjem letu je Slovenska vojska skupaj z organizacijami in društvi, s katerimi ima sklenjene pogodbe o sodelovanju, spremenila pravila sestave strelskih ekip ter namesto puške repetirke M-48 ponudila polavtomatsko puško M 59/66A1 kalibra 7,62mm. Cilj sprememb je povabiti in predstaviti eno izmed najpomembnejših individualnih veščin mladim državljankam in državljanom, kateri izpolnjujejo starostni pogoj za poklic profesionalnega vojaka v službi domovine. Slovenska vojska že šestič organizirala ekipno strelsko tekmovanje in prvič z vojaško polavtomatsko puško PAP M 59/66A1 7,62 x 39 mm. 9.3.2019 se je tekmovanje odvijalo na strelišču Mlake pri Vipavi.

Tudi letos se je na razpis na tekmovanje prijavila ena ekipa iz PGD Dornberk, ki je dostojno zastopala Gasilsko zvezo Slovenije, saj je na tekmovanju nastopilo le še eno PGD. Rezultati še niso objavljeni. Po poročanju naših tekmovalcev, Jerneja, Dejana in Severina pa so bile razmere na strelišču Mlake zelo zahtevne. Konec koncev rezultati niso najbolj pomembni.

Eno fotografijo si lahko ogledate TUKAJ.