Prva stran arrow Novice arrow SPOMIN NA POKOJNE GASILCE petek, 19 april 2024
SPOMIN NA POKOJNE GASILCE
petek, 01 november 2019

31.10.2019 je dan, ko se člani PGD Dornberk, skupaj s svojci umrlih gasilcev, že tradicionalno zberemo pred obeležjem pokojnim gasilcem v Dornberku z namenom, da se poklonimo spominu in delu že umrlih članov našega društva. Tudi letos se je komemoracije udeležilo lepo število gasilcev in svojcev. Ob krajšem kulturnem programu, ki ga je popestril MOPZ PGD Dornberk, pod vodstvom Janka Harej in prebrani pesmi, ki jo je prisotnim prebrala Nina Plahuta je zbrane nagovoril predsednik društva. V svojem nagovoru je poudaril tudi prispevek gasilcev pri ohranjanju slovenskih običajev in navad ter domoljubju skozi 150 letno zgodovino gasilstva na slovenskem, ki jo praznujemo prav letos. Po govoru so predstavniki našega društva pred obeležje postavili rože in svečki. Povezovalka programa, Laura Zorn, je vse prisotne povabila v notranjost gasilskega doma, kjer smo se ob divjačinskem golažu nekoliko segreli in se še družili ob pripovedovanju zanimivosti iz preteklosti.
Nekaj fotografij (foto: M.Cotič) si lahko ogledate TUKAJ.