Prva stran arrow Prva stran arrow SVETA MAŠA ZA VSE UMRLE GASILCE petek, 26 april 2024
SVETA MAŠA ZA VSE UMRLE GASILCE
nedelja, 22 avgust 2021

V soboto, 21.8.2021 je v domači cerkvi Svetega Danijela v Dornberku potekala sveta maša, ki je bila uvod v praznovanje 110-letnice prve ustanovitve društva in je bila namenjena spominu vsem umrlim gasilcem in gasilskemu slovesu za Jožefom Harej in Antonom Rojc, ki sta umrla v času corone krize in se od njiju nismo mogli prej posloviti. Maše se je udeležilo večje število članov kot tudi pionirjev in mladincev. Tudi letos se je našemu vabilu odzval  gospod Milan Pregelj, namestnik vojaškega vikarja, ki je vodil mašo skupaj z našim duhovnikom Boštjanom Toplikarjem. Sodeloval pa je tudi misijonar salezijanec, Danilo Lisjak. Pri izvedbi svete maše je sodeloval naš Moški pevski zbor. Po končanem bogoslužju smo se vsi člani in gostje zbrali v prostorih PGD Dornberk, kjer smo se zadržali v prijetnem druženju. Da nam je bilo lepo sta prostovoljno poskrbela kmetija Cotič s kapljico rujnega in Matjaž Cotič z zelo dobro pripravljenim golažem in njoki. Obema se iskreno zahvaljujemo za lepo darilo.

Naključna fotografija