Prva stran arrow Novice arrow ORGANIZIRALI SMO REGIJSKI KVIZ ZA MLADINO nedelja, 28 april 2024
ORGANIZIRALI SMO REGIJSKI KVIZ ZA MLADINO
Avtor: Tajni-K
ponedeljek, 11 november 2013
V soboto, 9.11.2013, je PGD Dornberk, v skladu z razpisom Sveta severnoprimorske regije, organiziralo izvedbo Kviza gasilske mladine za pionirje, mladince in gasilce pripravnike.

Kviza so se lahko udeležile ekipe iz prostovoljnih gasilskih društev, ki so na kvizih gasilskih zvez iz severnoprimorske regije, dosegle 1. ali 2. mesto. Na tekmovanje se je prijavilo 12 ekip pionirjev, 12 ekip mladincev in 4 ekipe gasilcev pripravnikov. Vse tekmovalce je na začetku pozdravil regijski poveljnik, Stanko Močnik, ki je vsem zaželel, da bi uspeli pokazati znanje, ki so ga osvojili ter veliko sreče. Udeleženci so morali pokazati znanje iz gasilske zgodovine, požarne preventive, gasilskega znanja. Prav tako je vsaka ekipa morala pokazati praktične veščine v dveh nalogah. Vse skupaj so ocenjevali sodniki. Po seštevku vseh točk so bila znana dosežena mesta posameznih ekip. V kategoriji pionirjev so prvo mesto osvojili pionirji PGD Zavratec, drugo mesto PGD Selo-2 ekipa in tretje mesto PGD Selo-1 ekipa. V kategoriji mladinci so bili najboljši mladinci iz PGD Zavratec, drugo mesto so osvojili mladinci iz PGD Nova Gorica tretje mesto pa mladinci iz PGD Čepovan – 1 ekipa. Prvo mesto v kategoriji gasilski pripravniki so osvojili tekmovalci iz PGD Dole, drugo mesto PGD Dornberk, tretji pa so bili gasilci pripravniki iz PGD Čepovan. Prvi dve ekipi iz vsake kategorije sta si priborili nastop na državnem tekmovanju v Kvizu gasilske mladine, ki bo 23.11.2013 v Kidričevem. Predsednik regijske komisije za delo z mladino, Matjaž Kosmač, je na koncu vse udeležence kviza pozdravil. Tekmovalcem, ki so se uvrstili na državni kviz, pa je zaželel vse najboljše.

Naše društvo je bilo deležno veliko pohval za dobro organizacijo kviza. Celotno tekmovanje je bilo organizirano v Osnovni šoli Dornberk, ki se ji zahvaljujemo, da so nam odstopili prostore in opremo.

Vodstvo PGD Dornberk izreka iskrene čestitke gasilcem pripravnikom iz PGD Dornberk, ki so pokazali dobro znanje in veščine ter se uvrstili na državno tekmovanje. Vsekakor pa je potrebno pohvaliti tudi mentorje, Brankota Žorža ter vse druge iz PGD in GZ Goriške, ki so pripomogli k dobro izvedenemu kvizu. Kristini, Mitji in Klemnu pa želimo čim boljšo uvrstitev na državnem kvizu.

Nekaj fotografij (foto člani PGD Dornberk) si lahko ogledate TUKAJ.