Prva stran arrow Novice arrow DVIG SLOVENSKE ZASTAVE sobota, 04 maj 2024
DVIG SLOVENSKE ZASTAVE
četrtek, 26 december 2013

24.12.2013 so se člani PGD Dornberk odzvali vabilu OZVVS VETERAN Nova Gorica, Sekcije Branik-Dornberk-Prvačina na dvig slovenske zastave v čast »dneva samostojnosti in enotnosti«.
Slovesnost z dvigom slovenske zastave je potekala ob veteranskem obeležju v Dragi. Poleg članov OZVVS so se slovesnosti udeležili tudi policijski veterani iz društva »SEVER« Severne primorske, člani PGD Dornberk in nekaj domačinov. Slovesnosti se je udeležila tudi predsednica sveta KS Dornberk, Štefka SUSIČ. Prisotne je s krajšim nagovorom pozdravil predsednik OZVVS Veteran Nova gorica, Srečko Lisjak, ki je poudaril pomen praznika in dejavnosti nekaterih posameznikov in skupin pri osamosvojitvi Slovenije. Po končani slovesnosti so se udeleženci v sproščenem pogovoru še kar nekaj časa zadržali v našem gasilskem domu.

Nekaj fotografij si lahko ogledate tukaj.