Prva stran arrow Novice arrow POMAGAMO ODSTRANJEVATI POSLEDICE ŽLEDA sobota, 04 maj 2024
POMAGAMO ODSTRANJEVATI POSLEDICE ŽLEDA
Avtor: Tajni_K
četrtek, 06 februar 2014
Zadnje zimske razmere z ledom, žledom in snegom, ki so prizadele velik del Slovenije, na našem območju niso povzročile večjih preglavic, vendar kljub temu naši člani ne počivajo.

Že v nedeljo smo se zbrali v gasilskem domu, kjer smo pripravili vse električne agregate in jih pripravljene za uporabo odpeljali v prostore PGD Čepovan, kjer so jih razdelili občanom, ki so jih najbolj potrebovali. Prav tako smo se odzvali klicu po pomoči in je v torek 4.2.2014 odšlo 8 naših gasilcev v Čepovan, kjer so se pridružili ostalim gasilcem in drugim, ki so odstranjevali porušena drevesa na cestah, da bi omogočili stanovalcem odročnejših predelov stik s svetom. Ker je dela veliko je 5 naših članov odšlo na pomoč tudi v sredo in danes.

Sami so se na kraju prepričali o moči narave in po drugi strani o hvaležnosti domačinov, ki so jo pokazali do vseh, ki so jim pomagali.

Glede na trenutno stanje bo premaknjen tudi začetek nadaljevalnega tečaja za gasilca, ki je bil predviden za soboto, 8.2.2014 na prihodnji petek s pričetkom ob 18.00 uri.