Prva stran arrow Novice arrow OTROCI SO BILI ZADOVOLJNI S POLETNIM TABOROM torek, 07 maj 2024
OTROCI SO BILI ZADOVOLJNI S POLETNIM TABOROM
Avtor: Mateja.C
petek, 25 julij 2014

Prostovoljno gasilsko društvo Dornberk  je tudi v letošnjem letu organiziralo 10-dnevni poletni tabor za mlade člane društva v  Jagodjah nad Izolo. Že enaindvajseto leto zapored so se mladim članom pridružili tudi vrstniki iz pobratenega gasilskega društva Maribor-Studenci.

Člani in članice so že v soboto, 5.7.2014 odšli v Izolo, kjer so postavili večje šotore in pripravili vse potrebno za dobro počutje mlajših članov, ki so letovanje začeli 10.7.2014 v dopoldanskih urah. Vmesni čas so izkoristili starejši gasilci, ki so nekaj dni preživeli ob morju. Tabora se je udeležilo 28 pionirjev, pionirk, mladincev in mladink iz PGD Dornberk. Čeprav je v prvih dneh tabora veliko deževalo so mentorji in mentorice poskrbeli, da udeležencem tabora ni bilo dolgčas. Marsikateri otrok je spoznal nove igre in načine, kako lahko zapolniš prosti čas brez televizije in računalnika. V tem času smo organizirali ogled letališča v Portorožu, kjer nam je prijazno osebje razkazalo prostore letališča, hangarje, kjer shranjujejo letala, kontrolni stolp ter notranjost letal. Otroci so si ogledali tudi prostore, opremo in vozila, ki jih med službo uporabljajo policisti Postaje prometne policije Koper. Otroci so pokazali tudi veliko zanimanja za službene pse policije. V sončnih dneh smo veliko časa preživeli na plaži v Simonovem zalivu, kjer smo hitro osvojili senčen del plaže ter igrišča na mivki. Mladi člani, so v večernih urah sodelovali pri raznoraznih dejavnostih, kjer je bilo najpomembnejše druženje s prijatelji in spoznavanje novih prijateljev. Po 10-ih dneh brezskrbnega uživanja in zabave, so se mladi člani in njihovi mentorji vrnili domov zdravi, zadovoljni in z mislimi usmerjenimi na letovanje v naslednjem letu.