Prva stran arrow Novice arrow KOMEMORACIJI OB DNEVU SPOMINA NA MRTVE nedelja, 05 maj 2024
KOMEMORACIJI OB DNEVU SPOMINA NA MRTVE
ponedeljek, 03 november 2014

V petek, 31.10.2014 je naše društvo ponovno organiziralo in zvedlo že tradicionalno žalno komemoracijo, ki je potekala ob spominskem obeležjem umrlim gasilcem pred gasilskim domom.

Komemoracije se je udeležilo veliko število članov društva ter sorodnikov umrlih gasilcev. Za krajši kulturni program so poskrbeli člani našega pevskega zbora in naše članice. V nagovoru je predsednik društva zbrane spomnil na pomen komemoracije, kjer se še posebej z velikim spoštovanjem spomnimo umrlih tovarišev, ki so s svojim delom prenašali duh prostovoljnega gasilstva. Ta duh pa moramo sedaj mi prenašati na mlajše člane. Z minuto tišine smo se spomnili vseh umrlih gasilcev, še posebej pa Rafaela in Borisa Doplihar, Bogdana Žorža in Frankota Cotiča, ki so naše vrste zapustili v zadnjem letu. Po končani komemoraciji, so se člani in gostje še nekaj časa zadržali v gasilskem domu, kjer smo si ogledali spominski zid in izmenjali spomine na naše umrle tovariše. V nedeljo se je nekaj članov odzvalo vabilu LD Trstelj na spominsko komemoracijo, ki so jo organizirali pred njihovo lovsko kočo pod Trsteljem. Po končani komemoraciji smo člani našega društva ob slikah njihovih umrlih članov smo prižgali svečko.