Prva stran arrow Novice arrow OBČNI ZBOR JE USPEL četrtek, 02 maj 2024
OBČNI ZBOR JE USPEL
torek, 10 marec 2015

V soboto, 7.3.2015 je v prostorih OŠ Dornberk potekal redni občni zbor Prostovoljnega gasilskega društva Dornberk.

Nekaj fotografij (foto B. Skomina) si lahko ogledate TUKAJ.

Za slavnosti uvod v občni zbor so poskrbeli pevci našega društva, ki so zapeli gasilsko himno in pesem Domovini. Letošnji občni zbor je vodil Blaž Mlečnik, ki je poskrbel, da je vse potekalo tekoče. Iz poročil poveljnika, predsednika, komisije za delo z ženami, komisije za delo z mladino, komisije za delo s starejšimi gasilci ter nadzornega odbora je bilo razbrati, da smo v letu 2014 delali dobro in strokovno. Res je, da smo imeli zaradi mokrega poletja nekoliko manj intervencij kot v povprečnih letih, smo pa preko 200 ur porabili za pomoč občanom pri odpravljanju posledic žledoloma na območju PGD Čepovan. V letu 2014 smo tudi poskrbeli za nabavo nove zaščitne in varovalne opreme. 12 članov je uspešno končalo nadaljevalni tečaj za gasilca, 5 članov tečaj za vodjo skupine, 1 član tečaja za vodjo enote, 1 član pa je uspešno končal šolanje za poklicnega gasilca. Naše uspehe sta med drugim pozdravila tudi Samo Kosmač, regijski poveljnik CZ ter Štefka Sušič, predsednica KS Dornberk, ki sta se prijazno odzvala vabilu na občni zbor. Za uspešno delo in zaradi napredovanja so priznanja in odlikovanja prejeli naslednji člani: Poveljnik in predsednik PGD sta podelila manjše plakete Ivanu ŠINIGOJ, Danilotu RIJAVEC in Valentinu MOZETIČ ob 70 letnici rojstva, ki so jih praznovali v letu 2014 ter manjšo plaketo Davorinu VODOPIVCU ob 80-letnici rojstva, ki jo je praznoval v letu 2014. Priznanja za prizadevno delo v letu 2014 so prejeli mladinci Matija Cotič, Danijel Mrevlje, Jernej Rojc in Klara Slejko. Za uspešno in prizadevno delo v letu 2014 pa je dobil priznanje Branko Žorž. Poveljnik GZ Goriške Branko Žorž ter podpredsednik GZ Goriške, Simon Justin sta podelila priznanje za pomoč pri odpravljanju posledic žledoloma, ki sta jo prejela Boštjan Bric in Baša Dean. Diplomo in značko za 10 let aktivnega dela v društvu, ki so jih prejeli Klemen Berce, Simon Justin, Marijan Rejc, Katja Vodopivec in Iris Šinigoj. Diploma in značko za 20 let aktivnega dela v društvu, ki jo prejme Erik Kverh. Diploma in značko za 30 let aktivnega dela v društvu, ki ju prejmeta Marko Čotar in Gabrijel Vidmar. Diploma in značko za 40 let aktivnega dela v društvu, ki jih prejmejo Silvan Berce, Tomaž Cotič in Ivo Čotar. Priznanje GZ III. stopnje ki jih prejmejo Mitja Cotič, Kristina Cotič, Kristjan Vodopivec in Mateja Lisjak. Priznanje GZ II. stopnje ki jih prejmejo Rok Berce, Marko Doplihar, Andrejka Justin in Erik Skomina. Priznanje GZ I. stopnje ki jih prejmejo Marko Čotar, Severin Doplihar in Anton Rojc. Plaketo gasilskega veterana, ki jo prejme Vodopivec Rafael (1936). Diplomo in značko za 20 let dela v operativi, ki jo prejme Boštjan Bric. Diplomo za čin GASILEC, ki jo prejmejo: Patrik Baša, Andrej Berce, Klemen Berce, Klemen Bizjak, Mitja Cotič, Kristina Cotič, Aleš Lisjak, Mateja Lisjak, Klemen Rojc, Filip Saksida, Urška Saksida, Kristjan Vodopivec. Diplomo za čin VIŠJI GASILEC, ki jo prejmejo Dean Baša, Mateja Cotič, Sara Justin, Kristina Perić in Borut Skomina . Diplomo za čin NIŽJI GASILSKI ČASTNIK, ki jo prejme Peter Planinšek. Diplomo za čin GASILSKI ČASTNIK, ki jo prejme Rok Berce. Diplomo za čin VIŠJI GASILSKI ČASTNIK I. stopnje organizacije, ki jo prejme Simon Justin. Značko specialnosti nosilca IDA, ki jo prejmejo, Andrej Berce, Bizjak Klemen, Mitja Cotič in Aleš Lisjak. Letos je najvišje odlikovanje prejel Tomaž Cotič in sicer mu je GZ Slovenije podelila Gasilsko plamenico II. stopnje. Vsi člani in gostje so se po končanem občnem zboru še kar nekaj časa zadržali med druženjem.