Prva stran arrow Novice arrow NOVA AC V PGD MARIBOR-STUDENCI torek, 07 maj 2024
NOVA AC V PGD MARIBOR-STUDENCI
ponedeljek, 11 maj 2015

V soboto, 9.5.2015 smo se odzvali vabilu pobratenega društva Maribor-Studenci in se udeležili slovesnosti ob predaji novega gasilskega vozila gasilcem PGD Maribor – Studenci.

Gasilci so pridobili novo, najsodobnejšo in vrhunsko opremljeno avtocisterno s 340 konjskih moči, s katero lahko prepeljejo 6.000 litrov vode. Na vrhu vozila je montiran dvižni vodni top za gašenje požarov. Vozilo je v osnovi namenjeno za prevoz gasilne vode na intervencijah, uporablja pa se lahko tudi za prevoz pitne vode v gospodinjstva. Naši tovariši so bili ponosni na novo pridobitev, za katero so sicer sami zbrali skoraj polovico sredstev od 230.000 EUR kolikor je stalo vozilo. Članom pobratenega društva smo čestitali za novo pridobitev in jim zaželeli mirno in varno vožnjo. Ob tej priliki smo jim podarili kuhan pršut, ki pa ga je na žalost kmalu zmanjkalo.