Prva stran arrow Novice arrow GASILSKO REŠEVALNA VAJA GZ GORIŠKE petek, 03 maj 2024
GASILSKO REŠEVALNA VAJA GZ GORIŠKE
Avtor: Tajni-k
petek, 04 december 2015

V soboto 21.11.2015 so se naši operativni gasilci udeležili gasilsko-reševalne vaje, ki jo je organizirala GZ Goriške.

Nekaj fotografij (foto:člani PGD Kanal in PGD Dornberk) si lahko ogledate TUKAJ.

Vaja je potekala v Desklah, v prostorih samskega doma, kjer naj bi zaradi vzdrževalnih del prišlo do požara v 3. nadstropju. V 2. nadstropju pa je zaradi električnih okvar prišlo do manjših žarišč in velike količine dima. V 2. in 3. nadstropju so ostale ujete osebe. Organizator je poskrbel za zelo realističen kraj požara, tako da so morali vsi sodelujoči pokazati veliko mero znanja pa tudi organiziranosti in poguma. Na vaji je sodelovalo vseh 7 društev, ki so združeni v GZ Goriške, tako da je bilo na kraju 54 prostovoljnih gasilcev s 13 gasilskimi vozili. Udeleženci so v vaji preverili tudi delo z lestvami, preverili delovanje radijskih zvez ter vse druge opreme. Vaja je potekala kljub zelo vetrovnemu, mrzlemu in deževnemu večeru, tako, da so morali udeleženci svoje naloge opraviti s pomočjo svetilk. Vaja je bila dobro organizirana, za kar gre pohvala vodji vaje, Andreju Ponikvarju in poveljniku GZ Goriške, Brankotu Žoržu ter seveda PGD Kanal, katerega člani so pripravili vajo. Po končani vaji je bila krajša analiza dogodkov v prostorih PIGD Salonit Anhovo. Prava analiza pa bo na naslednji seji poveljstva GZ Goriške.