Prva stran arrow Novice arrow ZADOVOLJNI ČLANI NA ZBORU MLADIH GASILCEV nedelja, 05 maj 2024
ZADOVOLJNI ČLANI NA ZBORU MLADIH GASILCEV
petek, 04 marec 2016

Komisija za delo z mladimi gasilci v PGD Dornberk je tudi letos, v sodelovanju z drugimi člani društva, organizirala letni zbor mladih gasilcev.

Letos se je zbora mladih udeležilo 64 članov društva in sicer od najmlajših pionirjev in že izkušenih mladincev. Po uvodnem pozdravu Tomaža Cotiča, predsednika komisije za delo z mladimi, ki je še posebej pozdravil nove člane iz Branika, so vodenje zbora prevzeli kar sami mladi člani, ki so pregledali delo in njihove dosežke v letu 2015, ki pa jih ni bilo tako malo. Kar nekaj naših ekip se je uvrstilo na regijska tekmovanja v kvizu, orientaciji in tudi v gasilsko-športnih disciplinah. Dve ekipi mladih članov pa se bosta letos udeležili tudi državnega tekmovanja v gasilsko športnih disciplinah, kar so si zagotovile z dobrimi rezultati v lanskem letu. Po pregledu dela, so si z načrtom dela zastavili kar obširen program dela za leto 2016, za katerega pa smo prepričani, da ga bodo izpolnili. Mlade člane je s toplimi besedami zahvale in spodbude pozdravila ravnateljica OŠ Dornberk, gospa Dragica Vidmar. Najbolj pridnim in prizadevnim članom so bila podeljena priznanja za delo v letu 2015, članom, ki so poleti osvojili veščino »plavalec« pa priznanja za osvojitev veščine. Po končanem uradnem delu, so se mladi s tombolo pomerili za skromne nagrade, nakar so se v spodnjih prostorih in okolici gasilskega doma zadržali še kar nekaj časa. Da niso bili lačni sta poskrbela Radoš in Aleš, da niso bile žejni pa mentorice.