Prva stran arrow Novice arrow LETOVANJE GASILSKE MLADINE torek, 07 maj 2024
LETOVANJE GASILSKE MLADINE
torek, 26 julij 2016

V sredo, 20.7.2016 v popoldanskih oziroma zgodnjih večernih urah se je s spuščanjem slovenske zastave končalo letošnje 10-dnevno letovanje gasilske mladine iz našega društva.
Nekaj fotografij si lahko ogledate TUKAJ, več pa na naši FB strani.

V soboto, 9.7.2016 so člani PGD Dornberk, PGD Selo in PGD Maribor – Studenci postavili tabor na tabornem prostoru jagodje nad Izolo, kjer že tradicionalno letuje gasilska mladina PGD Dornberk. S pridnim delom so postavili šotore, pripravili kuhinjo in postavili letošnjo novost – tople tuše na »sončni pogon«. Tako je naše mlade člane pričakal urejen kamp, tako, da so v nedeljo, ko so prispeli, lahko takoj začeli uživati. Tudi letos so se našemu vabilu odzvali mladi iz PGD Maribor – Studenci, ki so z nami preživeli vseh 10 dni letovanja. Prav tako so se vabilu odzvali člani sosednjega PGD Selo, ki so z nami preživeli en teden. S tem se je število udeležencev letovanja, glede na prejšnja leta, kar precej povečalo in je moral naš kuhar Aleš pripraviti dnevno okoli 100 obrokov zajtrka, kosil in večerij. Vsekakor mu samemu ne bi uspelo, zaradi česar so mu pomagali »kuharski pomočniki« iz vseh treh društev. Letošnje vreme je bilo mladim gasilcem naklonjeno, saj je bilo le dva dni nekoliko bolj mrzlo po eni noči z neurjem. Tako so lahko izpolnili program dela, ki pa je bil usmerjen predvsem v zabavo. Poleg vsakodnevnega kopanja so se udeležili turnirja v nogometu ter drugih zanimivih športnih in ustvarjalnih iger. Blaž Mlečnik je mladim gasilcem predstavil vse kar se tiče potapljanja. Samo škoda, da je bilo tega dne slabo vreme, saj so bili mladi navdušeni nad prikazanim. Mladi pa so bili veseli tudi obiska Darkota - zmagovalca Master chefa Slovenije 2016. Vsekakor pa ne moremo mimo druženja in sodelovanja med mladimi iz različnih društev. Mlade pa je obiskal tudi dornberški župnik, gospod Boštjan Toplikar, ki je med obiskom pripravil krajšo mašo. Da je tudi letošnji tabor v Izoli potekal v redu, brez zapletov in poškodb so poskrbeli vodja tabora, Dušan Rojc, vodja mentorjev, Tomaž Cotič, vsi mentorji in mentorice ter nekaj naših gasilcev pripravnikov, ki so opravljali hišniška dela. Vsem se tudi na tem mestu iskreno zahvaljujemo za ves trud, ki so ga vložili v to delo. Vsekakor pa se lahko za sodelovanje zahvalimo tudi MO Nova Gorica in Osnovni šoli Dornberk.