Prva stran arrow Novice sobota, 18 maj 2024
VELIKA UDELEŽBA ČLANOV PRI SVETI MAŠI
ponedeljek, 08 maj 2017
V soboto 6.5.2017 je v domači cerkvi Svetega Danijela v Dornberku potekala sveta maša za praznik Sv. Florjana, zavetnika gasilcev.
Praznik sv. Florjana je sicer 4. maja, vendar smo mašo tudi letos tradicionalno organizirali v soboto. Maše se je udeležilo večje število starejših članov kot tudi pionirjev in mladincev. Tudi letos se je našemu vabilu odzval vikar vojaškega vikariata, gospod Miran Pregelj. Pri izvedbi svete maše je sodeloval naš Moški pevski zbor. Po končanem bogoslužju smo se vsi člani in gostje zbrali v prostorih PGD Dornberk, kjer smo se zadržali v prijetnem druženju.

VABILO NA MAŠO
sreda, 03 maj 2017

V soboto, 6.5.2017 ob 19.30 uri bo v domači cerkvi Svetega Danijela potekala sveta maša, ki bo namenjena gasilcem ob prazniku Svetega Florjana, zaveznika gasilcev.

Vabljeni vsi člani društva. Zbor bo ob 19.00 uri pred gasilskim domom. Maše se udeležimo v uniformah ali delovnih oblekah.

PRENEHANJE VELIKE POŽARNE OGROŽENOSTI
nedelja, 16 april 2017
Na podlagi 8. člena uredbe o varstvu pred požarom v naravnem okolju (Uradni list RS, št. 20/14), Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje s 15. aprilom 2017 razglaša prenehanje velike požarne ogroženosti naravnega okolja, razglašene 1. aprila 2017, na območju občin Koper, Ankaran, Izola, Piran, Ilirska Bistrica, Pivka, Postojna, Sežana, Divača, Hrpelje – Kozina, Komen, Vipava, Ajdovščina, Nova Gorica, Kanal, Brda, Miren – Kostanjevica, Renče – Vogrsko in Šempeter – Vrtojba.
V navedenih občinah bosta Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami in Policija prenehala izvajati poostren nadzor.

ZAČETEK TEČAJA ZA OPERATIVNEGA GASILCA
nedelja, 09 april 2017

V petek 7.4.2014 se je z vajami v razvrščanju pričel Tečaj za operativnega gasilca, ki ga organizira GZ Goriške. Iz našega društva se je tečaja udeležilo 12 mlajših članov, ki so predhodno uspešno opravili tečaj za gasilca pripravnika. V soboto 8.4.2014 pa so tečajniki že opravili nekaj vaj z orodjem in opremo. Upamo, da bomo ob zaključku tečaja imeli 12 novih operativnih gasilcev oz. gasilk.

Nekaj fotografij iz sobotnih vaj si lahko ogledate TUKAJ.

RAZGLAŠENA VELIKA POŽARNA OGROŽENOST
petek, 31 marec 2017

Na podlagi 8. člena Uredbe o varstvu pred požarom v naravnem okolju (Uradni list RS, št.20/14),
Uprava Republike Slovenije za zaščito in reševanje

R A Z G L A Š A

veliko požarno ogroženost naravnega okolja d 1. aprila 2017 a območju celotne države.

Z dnem razglasitve velike požarne ogroženosti je v naravnem okolju poleg požiganja in odmetavanja gorečih ali drugih predmetov ali snovi, ki lahko povzročijo požar, prepovedano tudi kuriti, kuriti kresove, požigati na območjih ob infrastrukturnih objektih, izven pozidanih površin uporabljati predmete, naprave ali izvajati aktivnosti, ki lahko povzročijo požar ter izvajati ognjemete.
Inšpektorat RS za varstvo pred naravnimi in drugimi nesrečami in Policija bosta v času razglašene velike požarne ogroženosti naravnega okolja izvajala poostren nadzor.
Številka: 8452-1/2017-2 - DGZR
Datum: 31. 03. 2017