Prva stran arrow Novice nedelja, 13 junij 2021
DRŽAVNO GASILSKO TEKMOVANJE
ponedeljek, 07 junij 2021

V soboto, 5.6.2021 in nedeljo, 6.6.2021 je v Celju potekalo državno gasilsko tekmovanje v vseh kategorijah. Na tekmovanju so lahko nastopile gasilske enote, ki so v letu 2019 dosegle najboljše rezultate na posameznih regijskih tekmovanjih.  Iz PGD Dornberk so se na državno tekmovanje uvrstile ekipe pionirk, mladink, članov A (operativni gasilci) in starejši gasilci. Na tekmovanju so našo gasilsko zvezo zastopale še ekipe članov B iz iz PGD Kanal in članic B iz PGD Kanal ter PIGD Salonit Anhovo. Vse ekipe so dobro opravile naloge in osvojile bolj ali manj pričakovane uvrstitve, ki si jih lahko ogledate na spletni strani GZ Slovenije ( https://gasilec.net/rezultati-drzavnega-gasilskega-tekmovanja-2021/ ). Vsem tekmovalcem, vodji komisij in predvsem požrtvovalnim mentorjem se iskreno zahvaljujemo za ves vložen trud in čas in čestitamo za udeležbo na državno tekmovanje ter dosežene rezultate.

ZAKLJUČNI IZPITI TEČAJA ZA VIŠJEGA GASILCA
sobota, 29 maj 2021

29.5.2021 je Gasilska zveza Goriške Nova Gorica v Dornberku organizirala in izvedla zaključni izpit udeležencev tečaja za višjega gasilca. Tečaj se je pričel že v letu 2019, vendar se je zaradi corone krize podaljšal vse do letošnjega leta, ko smo uspeli organizirati zaključna predavanja in končni izpit. Udeleženci so morali na izpitu pokazati dovolj teoretičnega znanja, kakor tudi znanja za izvedbo praktičnih vaj. Predsednika ocenjevalnih komisij sta bila s prikazanim znanjem udeležencev tečaja zelo zadovoljna. Tečaja se je udeležilo 23 tečajnikov od tega je bilo 8 tečajnikov iz našega društva. Vsem tečajnikom, ki so uspešno zaključili usposabljanje sta čestitala tudi predsednik in poveljnik GZ Goriške Simeon Kodelja in Andrej Ponikvar. Čestitke vsem tudi v imenu PGD Dornberk.

SPOMINSKA KOMEMORACIJA
sreda, 11 november 2020

Poveljnik, predsednik in predsednik komisije za delo z veterani našega društva so na predvečer dneva mrtvih, v imenu vseh članov društva in svojcev pokojnih, položili cvetje in sveče v spomin na umrle tovariše. Dogodek so zaznamovali tudi člani pevskega zbora, ki so se ob tej priliki z gasilsko himno in pesmijo o vipavski dolini spomnili pokojnih gasilcev.

SPOMINSKA KOMEMORACIJA
sreda, 11 november 2020

Poveljnik, predsednik in predsednik komisije za delo z veterani našega društva so danes, v imenu vseh članov društva in svojcev pokojnih, položili cvetje in sveče v spomin na umrle tovariše. Dogodek so zaznamovali tudi člani pevskega zbora, ki so se ob tej priliki z gasilsko himno in pesmijo o vipavski dolini spomnili pokojnih gasilcev.

ZAHVALA
Avtor: PGD Dornberk
sobota, 24 oktober 2020

Prejeli smo spodaj zahvalo za opravljeno intervencijo. Veseli in ponosni smo, da smo lahko pomagali.

Gasilski enoti Dornberk

Ko te sredi noči zbudi požar, najprej pomisliš na gasilce. S tresočimi prsti vtipkaš 112 in sekunde so dolge kot minute, minute kot ure. Nekaj vpiješ da gori, vsa zmedena, prestrašena. Svetloba gasilskih luči prežene strah in naivno kot otrok verjameš, da  je vse v redu.
 V trenutkih največjih človeških nesreč prihajajo rešitelji. Vzbujajo upanje in takrat vemo, da nismo sami. Profesionalno, organizirano, požrtvovalno rešujejo različne človeške stiske. Nam ste rešili dom za kar smo vam iz srca hvaležni.
Miranda Leban in Sulič Andrej

Prvačina, 23.10.2020