Prva stran arrow Novice arrow SVETA MAŠA ZA GASILCE ponedeljek, 29 april 2024
SVETA MAŠA ZA GASILCE
ponedeljek, 06 maj 2013

V soboto, 4.maja 2013, s pričetkom ob 19.00 uri je v cerkvi Svetega Danjela v Dornberku potekala gasilska sveta maša, ki smo jo organizirali v čast zaveznika gasilcev, Svetega Florjana..

Nekaj fotografij si lahko ogledate tukaj.

Ob 18.30 uri se je pred gasilskim domom zbralo 57 članov PGD Dornberk, ki so v organizirani koloni odšli proti cerkvi Svetega Danjela v Dornberku. Sveto mašo, v kateri so sodelovali tudi pevci našega pevskega zbora, je vodil domač župnik, gospod Boštjan Toplikar, ki se je še posebej spomnil pokojnih gasilcev in njihove požrtvovalnosti pri raznih nesrečah, za kar se mu najlepše zahvaljujemo. Svete maše se je udeležil tudi regijski poveljnik, tovariš Marijan Stres. Po končani maši so udeleženci v organizirani koloni prišli nazaj v gasilski dom, kjer smo poklepetali v prijetnem druženju. Prvič je naš gasilski dom obiskal tudi novi dornberški župnik, kateremu je Bogdan Žorž razkazal naše prostore in ga seznanil z našo dejavnostjo. Istega dne ob 16.00 uri je v cerkvi na Sveti gori prav tako potekala sveta maša, ki so se je udeležili gasilci iz severnoprimorske regije. Iz našega društva so se maše udeležili Ivan Vidmar, Bogdan Žorž, Ivan Šinigoj in Bojan Rijavec.