Prva stran arrow Novice arrow DRŽAVNI KVIZ GASILSKE MLADINE sobota, 27 april 2024
DRŽAVNI KVIZ GASILSKE MLADINE
ponedeljek, 25 november 2013
V soboto 23.11.2013 je v Kidričevem potekal 12. državni kviz gasilske mladine, ki se ga je udeležila tudi ekipa pripravnikov iz našega društva.

Nastop na državnem tekmovanju so si naši člani priborili na regijskem kvizu severnoprimorske regije, kjer so dosegli drugo mesto. Državnega tekmovanja se je udeležilo 95 ekip iz cele Slovenije. Člani našega društva so na tekmovanju pokazali dobro teoretično znanje iz zgodovine gasilstva in požarne preventive, na praktičnem delu pa so jih kazenske točke onemogočile, da bi dosegli vidnejšo uvrstitev. Kljub temu je potrebno Mitji, Klemnu in Kristini čestitati za vložen trud in dosežen rezultat, saj so se tovrstnega tekmovanja udeležili prvič in so bili edina ekipa iz GZ Goriške, ki so se uvrstili na državno tekmovanje. Upamo, da bo njihov dosežek pripomogel k temu, da se bo zanimanje za kviz tudi v našem društvu povečalo.

Več o samem kvizu si lahko preberete tukaj.