Prva stran arrow Novice arrow SREČANJE OB 30-LETNICI POBRATENJA sobota, 04 maj 2024
SREČANJE OB 30-LETNICI POBRATENJA
ponedeljek, 25 november 2013
V soboto, 23.11.2013 smo se člani PGD Dornberk odzvali povabilu pobratenega prostovoljnega društva Maribor-Studenci na srečanje, ki so ga organizirali ob 30-letnici pobratenja med društvi.

Letos mineva 30 let od podpisa listine o pobratenju PGD Dornberk in PGD Maribor-Studenci, čeprav je prijateljsko sodelovanje med društvi potekalo že nekaj let prej – od leta 1978. Ob visoki obletnici podpisa listine je PGD Maribor-Studenci organiziralo srečanje članov obeh društev. Vabilu na celodnevno srečanje se je odzvalo 36 članov našega društva.

Ob prihodu v Studence so nas pričakali člani pobratenega društva, s predsednikom Maksom Lešnikom, predsednikom PGD in Antonom Klemenčičem, poveljnikom PGD na čelu. Ob iskreni dobrodošlici so nas pogostili z malico, saj je bila »dolga« pot dokaj utrujajoča.

Po okrepčilu smo si ogledali Falo , najstarejšo hidroelektrarno na Dravi, ki že od leta 1913 pa vse do danes obratuje, v objektu pa so ohranili del stare elektrarne in ga preuredili v muzej. Več o tem si lahko ogledate na označeni povezavi. Po ogledu HE smo odšli v center Maribora, kjer smo si na Lentu ogledali najstarejšo vinsko trto na svetu. V notranjosti objekta »Stara trta«, smo si ogledali kratek film s predstavitvijo Maribora, ustrežljivi delavci pa so nam dali na okušnjo dve vini in sicer vini »Mladič« ter »Falot«. Žal nam je ponagajlo vreme, saj je ves čas rahlo deževalo, zaradi česar je bil sam ogled mesta Maribor nekoliko okrnjen.

Po ogledu Maribora smo se okrepčali na prijetni lokaciji ob reki Dravi, kjer sta se nam pridružila tudi predsednik GZ Maribor, Slavko Kramberger in predsednik mestne četrti Studenci, Stanislav Koler.

Srečanje članov se je nato nadaljevalo v prostorih PGD Maribor - Studenci, kjer je potekal tudi uradni del srečanja. Navzoče člane obeh društev sta pozdravila predsednika Maks Lešnik in Simon Justin, ki sta si ob tem izmenjala tudi spominski obeležji srečanja. Navzoče sta pozdravila tudi predsednik GZ Maribor in predsednik mestne četrti Studenci, ki sta nam v spomin poklonila dve knjigi o Mariboru in Studencih. Vse prisotne pa je pozdravil tudi dolgoletni poveljnik Civilne zaščite MO Maribor, Slobodan Stojanović. Srečanje se je v prijetnem druženju med člani obeh društev nadaljevalo do poznih ur.

Tudi na tem mestu se vodstvu in članom PGD Maribor Studenci iskreno zahvaljujemo za odlično organizirano srečanje, ki nam bo ostalo v najlepšem spominu.