Prva stran arrow Novice arrow IVAN VIDMAR PREJEL PRIZNANJE MATEVŽA HACETA torek, 30 april 2024
IVAN VIDMAR PREJEL PRIZNANJE MATEVŽA HACETA
ponedeljek, 28 april 2014
V soboto, 26. aprila 2014 je v restavraciji Pan v Kidričevem potekala prva seja Plenuma Gasilske zveze Slovenije. V slavnostnem delu plenuma sta predsednik in poveljnik GZ Slovenije Jošt Jakša in Franci petek nagrajencem podelila najvišja priznanja GZ Slovenije. Najvišje priznanje »Priznanje Matevža Haceta« je prejel tudi naš član in častni poveljnik, Ivan Vidmar.

Nekaj fotografij, si lahko ogledate tukaj.

Priznanje Matevža Haceta se podeljuje enkrat letno na Plenumih in Kongresih Gasilske zveze Slovenije samo članom gasilske organizacije kot posebno in najvišje priznanje gasilske organizacije za izjemne življenjske zasluge, pomembne za razvoj in napredek gasilske organizacije in požarnega varstva v Republiki Sloveniji. Ivan Vidmar si je priznanje zaslužil s skoraj 50 letnim aktivnim delom v PGD Dornberku, GZ Goriške, poveljstvu severne primorske regije in v komisijah GZ Slovenije. Ves čas delovanja si je prizadeval za širitev pomena in ugleda gasilstva v Sloveniji. 40 let je opravljal funkcijo poveljnika PGD Dornberk. Tudi njegova zasluga je, da je danes društvo dobro opremljeno in ima sorazmerno primerne prostore za delovanje. Aktivno je sodeloval na mnogih večjih požarih in drugih večjih intervencijah. Poleg tega pa je bil aktiven tudi na vseh drugih področjih gasilstva. Da so na prejeto priznanje ponosni tudi vsi člani PGD Dornberk, ki so vsekakor prispevali nekaj koščkov mozaika v tej zgodbi uspeha, je bilo razvidno ob slavnostnem sprejemu dobitnika priznanja ob vrnitvi v Dornberk. Ob tem je nagrajenec prejel številne čestitke gasilcev, krajanov in članov društva veteranov vojne za Slovenijo, ki so ga pričakali. Praznovanje pa se je nadaljevalo na domu prejemnika priznanja. Fotografije slavnostnega sprejema si lahko ogledate na Facebook strani PGD Dornberk (https://www.facebook.com/pgd.dornberk). Iskrene čestitke.