Prva stran arrow Novice arrow UDELEŽILI SMO SE SVETIH MAŠ torek, 30 april 2024
UDELEŽILI SMO SE SVETIH MAŠ
petek, 09 maj 2014
V soboto, 3.5.2014, na predvečer praznika zavetnika gasilcev Svetega Florjana je v dornberški cerkvi potekala sveta maša, ki smo se je v velikem številu udeležili tudi gasilci iz PGD Dornberk.

Sveta maša je letos potekala na predvečer praznika Svetega Florjana, ker je 4.5.2014, na sam praznik zavetnika gasilcev potekala birma. Gasilci smo se zbrali pred gasilskim domom, nakar smo v organizirani koloni krenili proti cerkvi. Maše se je udeležilo veliko pionirjev in mladincev našega društva.

Povabilu na sveto mašo se je odzval gospod Milan Pregelj, kaplan v vojaškem vikariatu, ki je maševal skupaj z domačim župnikom, gospodom Boštjanom Toplikarjem, za kar se jima najlepše zahvaljujemo. Pri izvedbi svete maše je sodeloval tudi Moški pevski zbor našega društva.

Naši člani so se udeležili tudi svete maše, ki je bila organizirana istega dne v cerkvi na Sveti gori.