Prva stran arrow Novice arrow SLOVESNOST V DRAGI torek, 30 april 2024
SLOVESNOST V DRAGI
petek, 09 maj 2014

V četrtek, 8.5.2014 smo se gasilci PGD Dornberk udeležili slovesnosti ob obletnici ustoličenja zadnjega koroškega kneza.

Nekaj fotografij (foto U.Saksida) si lahko ogledate tukaj.

Slovesnost je pripravila Območno združenje veteranov vojne za Slovenijo »Veteran« Nova Gorica, sekcija Prvačina - Dornberk – Branik, katere člani so tudi člani našega društva. Potekala je v Dragi, ob spominskem obeležju na dogodke ob osamosvojitveni vojni v letu 1991.

Slovesnosti so se udeležili poslanec DZ R Slovenije, gospod Mirko Brulc, župan MO Nova Gorica, gospod Matej Arčon in župani občin  Kanal, Miren-Kostanjevica, Šempeter-Vrtojba in Renče Vogrsko ter predsedniki KS Dornberk, Prvačina in Branik. Prisotni pa so bili tudi predstavniki policijskih veteranskih društev.

Slavnostni govornik je bil predsednik Republike Slovenije, gospod Borut Pahor, ki je po nagovoru tudi posadil lipo miru.

Pri programu ob slovesnosti je sodeloval tudi Moški pevski zbor PGD Dornberk, dva naša člana pa sta pomagala pri dvigu zastave.

Po slovesnosti so se udeleženci odpravili v naš gasilski dom, kjer je ob prigrizku potekalo druženje udeležencev. Predsednik OZ VVS, Srečko Lisjak, se nam je posebej zahvalil za pomoč pri organizaciji slovesnosti.