Prva stran arrow Novice arrow ZAGORELO JE V STANOVANJSKI HIŠI nedelja, 05 maj 2024
ZAGORELO JE V STANOVANJSKI HIŠI
ponedeljek, 27 oktober 2014

V sredo, 22.10.2014, okoli 16.00 ure je zagorelo v stanovanjski hiši v Dornberku. Med gašenjem požara, se je poškodoval en gasilec PGD Dornberk.

Nekaj fotografij si lahko ogledate tukaj, več pa si jih lahko ogledate na Face book strani PGD Dornberk.

Na srečo je bil to le scenarij napovedane gasilske vaje, ki je bila namenjena predvsem mlajšim operativnim članom našega društva. Slednji so se med vajo soočili z dejanskimi nevarnostmi, ki prežijo na gasilce med gašenje notranjega požara. Inštruktorji in starejši gasilci so pripravili stanovanjsko hišo tako, da je v njej dejansko gorelo, kar je povzročilo tudi veliko dima. Gasilci so požar uspešno pogasili, iz stanovanjske hiše rešili poškodovanega gasilca in kasneje prezračili stanovanjsko hišo. Vsi udeleženci vaje so pohvalili izvajanje takih vaj, saj s tem pridobijo prepotrebne izkušnje. Zahvaljujemo se lastniku stanovanjske hiše, da nam je omogočil izvedbo vaje.