Prva stran arrow Novice arrow SREČANJE PRIJATELJSKIH DRUŠTEV petek, 03 maj 2024
SREČANJE PRIJATELJSKIH DRUŠTEV
nedelja, 16 november 2014

V soboto 15.11.2014 je PGD Formin organiziralo tradicionalno srečanje prijateljskih društev, ki so se ga udeležili tudi člani našega društva.

Nekaj fotografij (foto S.Justin in M.Cotič) si lahko ogledate TUKAJ.

Srečanja prijateljskih društev so se poleg članov domačega društva udeležili če člani PGD Osek, Destrnik, Dornberk in Maribor – Studenci. Po krajšem klepetu in izrečeni dobrodošlici v prostorih PGD Formin smo se udeleženci peš odpravili v bližnjo hidro elektrarno Formin, ki spada v verigo dravskih elektrarn. V elektrarni smo videli in slišali veliko novega o delovanju hidro elektrarn tako, da je bil ogled zelo zanimiv. Po ogledu HE smo se peš vrnili v prostore PGD Formin, kjer so domačini poskrbeli, da so bile mize bogato obložene, kar je pripomoglo, da je bilo srečanje bolj sproščeno. Med druženjem nas je presenetil Sveti Martin, ki je nekoliko z zamudo spremenil mošt v vino. Čas je kar prehitro minil, saj smo se morali posloviti in reći nasvidenje prihodnje leto v Oseku.