Prva stran arrow Novice arrow VAJA IN USPOSABLJANJE GASILCEV petek, 03 maj 2024
VAJA IN USPOSABLJANJE GASILCEV
torek, 25 november 2014

V soboto 22.11.2014 so se naši operativni člani in članice udeležili vaje ter usposabljanja, ki jo je organizirala Gasilska zveza Goriške v sodelovanju s PGD Dobrovo in GE Nova Gorica.

Vaja in usposabljanje je potekalo na območju Brd in sicer na parkirnem prostoru ter skladišču Vinske kleti Goriških brd. Udeležencem so poklicni gasilci, pod vodstvom poveljnika Simona Vendramina, prostovoljnim gasilcem razkazali prikolici na kateri je oprema za reševanje ob množičnih nesrečah in za reševanje ob nesrečah z nevarnimi snovmi. Poleg tega pa so se prostovoljni gasilci urili v preiskovanju zadimljenega prostora z uporabo izolirnih dihalnih aparatov in termo kamere. Vse ekipe, ki so se udeležile zadnje vaje so našli ponesrečenca in ga prinesli iz objekta. Vaje in usposabljanja se je udeležilo okoli 70 prostovoljnih gasilcev iz vseh PGD v okviru GZ Goriške. Po končani vaji in usposabljanju je bila narejena krajša analiza, kjer je bilo ugotovljeno, da je bilo usposabljanje zanimivo in koristno, udeleženci pa so bili opozorjeni na manjše napake, ki so jih storili ob preiskavi objekta. Da je bil sobotni popoldan koristno porabljen so se strinjali vsi udeleženci, ki so izrazili željo, da bi se sodelovanje med prostovoljnimi in poklicnimi gasilci še nadaljevalo.