Prva stran arrow Novice arrow MLADI ČLANI NA IGRAH BREZ MEJA petek, 03 maj 2024
MLADI ČLANI NA IGRAH BREZ MEJA
ponedeljek, 08 december 2014

Na Miklavževo soboto, 6.12.2014 smo se udeležili »1. Iger brez meja«, ki jih je za mlade člane prostovoljnih gasilskih društev v telovadnici OŠ Kanal organizirala Gasilska zveza Goriške.

1.igre brez meja je organizirala GZ Goriške z namenom, da se gasilska mladina druži med sabo, saj letos ni bilo organiziranega tekmovanja v gasilsko športnih disciplinah. Tekmovalci so tekmovali v 3 igrah in sicer v prenosu žogice v vedru, v preoblačenju v gasilsko zaščitno opremo in metom žoge v koš ter v potiskanju žogice skozi 15 metrsko gasilsko cev. Iger se je udeležilo 13 ekip v kategorijah pionirji, mladinci in gasilski pripravniki. PGD Dornberk je na igre peljalo 40 otrok in sicer 4 pionirske ekipe ter dve mladinski ekipi. Trud, ki so ga vložili tekmovalci in mentorji v pripravah na igre se je poplačal, saj so pionirji dosegli 1., 2., 3. In 4 mesto v svoji kategoriji, mladinci pa 2. In 5. mesto. Za dosežene rezultate in vložen trud se vsem iskreno zahvaljujemo. Sama organizacija tekmovanja je bila odlično organizirana, za kar gre pohvala predsedniku komisije za delo z mladimi pri GZ Goriške, Boštjanu Bratužu in prizadevnim gasilcem PGD Kanal. Najboljše tri ekipe v vsaki kategoriji so prejele lične medalje, ki jih je pripravil Boštjan Bratuž. Vse ekipe pa so prijele tudi diplome za sodelovanje. Po končanem uradnem delu tekmovanja so se mladi in mentorji preizkusili tudi v »igri presenečenja«, kjer so morali premagovati različne ovire (prenos žogice v žlički, vožnja s kolesom, vodenjem žoge, skakanje v vreči ter tek čez oviro). Dobre volje in smeha ni primanjkovalo, za kar so še posebej poskrbeli naši mladi člani, saj so skupinsko zaplesali in zapeli, verjetno v želji, da bodo tudi sami lahko v bližnji preteklosti trenirali v tako lepi športni dvorani kot jo ima OŠ Kanal. Po končanem dogajanju v športni dvorani, smo se preselili v prostore PGD Kanal, kjer je otroke najprej obiskal Miklavž z mandarinami in nekaj sladkarijami, za tem pa so člani društva vsem tekmovalcem, mentorjem ter sodnikom postregli z odlično pašto ter toplim čajem. Mnenje vseh sodelujočih je bilo, da bi bilo potrebno tovrstne aktivnosti mladih gasilskih članov podpirati in se že veselimo 2. Iger brez meja.