Prva stran arrow Novice arrow NOV DEFIRILATOR petek, 03 maj 2024
NOV DEFIRILATOR
sreda, 03 december 2014

V petek, 28.11.2014 so člani Prostovoljnega gasilskega društva Dornberk s krajšo slovesnostjo v uporabo predali nov avtomatski defibrilator (AED).

Ideja za nakup defibrilatorja se je porodila ob sodelovanju PGD Dornberk v akciji »radi delamo dobro«, ki jo je organiziralo trgovsko podjetje Mercator. Donacijo v višini 1.000,00 EUR, ki smo jo ob zaključku akcije prejeli, smo jo namenili za nakup defibrilatorja, saj smo se zavedali, da na našem požarnem okolišu ni nobenega tovrstnega aparata. Izkušnje pri reševanju življenj nenadoma obolelih oseb, ki jih imamo kar nekaj, pa so pokazale, da bi bili lahko še bolj učinkoviti, če bi imeli na voljo defibrilator. Čeprav nudenje prve pomoči ni osnovna dejavnost društva, pa je 9 članov uspešno opravilo usposabljanje za prve posredovalce, ki priskočijo na pomoč ob morebitni nenadni bolezni (infarktu) oseb. Hitra pomoč pa je v teh primerih odločilnega pomena. Nov avtomatski defibrilator znamke Cardiac science G3 je nameščen ob vhodu v gasilski dom v Dornberku in je velika pridobitev društva, saj je sorazmerno preprost za uporabo. Zaradi visoke cene aparata pa so društvu z denarnimi prispevki priskočili na pomoč še Zavarovalnica Triglav Nova Gorica, Komunala Nova Gorica in trgovsko podjetje Gamat. Z nakupom defibrilatorja je PGD Dornberk dodalo še en kamenček v mozaik dobro organiziranega sistema zaščite in reševanja v MO Nova Gorica.