Prva stran arrow Novice arrow MLADI ČLANI PRISPELI V POLETNI TABOR četrtek, 02 maj 2024
MLADI ČLANI PRISPELI V POLETNI TABOR
četrtek, 11 julij 2013

Včeraj, 10.7.2013 je vseh 25 mladih članovi PGD Dornberk in 11 mladih članov  PGD Maribor – Studenci varno prispelo na taborjenje mladih gasilcev v Jagodjah nad Izolo.

Ob prihodu so se pozdravili z mladimi člani GZ Maribor, ki so tega dne zaključili s taborjenjem. Po hiti nastanitvi v šotorih in po kosilu (mmm dobra pašta), so mentorice odpeljale mlade na plažo, kjer so se naužili prvih morskih radosti. Popoldan je kar prehitro minil in se je bilo potrebno vrniti v tabor, kjer sta kuhar Aleš in Jožica že pripravljala večerjo. Otroci so se dokončno nastanili v šotore, ki so jih tudi pospravili in pripravil na nočni počitek. Takoj po tem so otroci pričeli z raznimi športnimi in drugimi igrami, nakar je sledilo umivanje pred večerjo. Tik pred večerjo je bil sklican zbor, kjer so mladi dobili zadolžitve za ta večer in naslednji dan. Vse udeležence so pozdravili vodja tabora, Dušan ter Tomaž in Simon, ki so vsem udeležencem tabora zaželeli brezskrbno in prijetno bivanje v Taboru. Po večerji so otroci, pod vodstvom mentoric, nadaljevali z dejavnostmi, ki so trajale vse do umivanja pred spanjem.

Vsi otroci so se dobro počutili, čeprav je bilo pri nekaterih zaznati malenkostno domotožje, ki pa so ga s pomočjo mentoric hitro premagali.

V večernem času sta udeležence obiskala tudi namestnik komandirja PP Izola, P. Leban in vodja policijskega okoliša J. Majstorović, ki sta pomagala pri organizaciji ogleda policijskega čolna, ki si ga bodo mladi ogledali v naslednjih dneh.

Nekaj fotografij si lahko ogledate TUKAJ